Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
імла

Наразі природне явище можна вважати безпечним для мешканців столиці.

Метеорологічний серпанок, або імла, який тримається у Києві та області вже другий день, поки не несе надто велику загрозу для здоров'я. Про це у коментарі ТСН.ua повідомила лікар-терапевт Марина Крапивнер.

Як повідомлялося раніше, ця мгла не схожа на звичайни туман. За словами фахівців ДСНС, причиною цього явища є температурна інверсія (підвищення температури з висотою в приземному шарі), слабкий вітер, відсутність вертикального перемішування повітря, висока (до 90%) відносна вологість повітря та накопичення в приземному шарі повітря забруднюючих домішок. Саме ці домішки, зауважила Крапивнер, і можуть нанести шкоду здоров'ю, але тільки в тому випадку, якщо людина дихатиме цією імлою надто довго. Тож мешканці Києва та області, які пересуваться вулицею лише, щоб дістатися офісу, та працюють здебільшого у приміщеннях, не мають причин для хвилювання. 

Інша справа - алергіки та люди, які працюють на відкритому повітрі, наприклад, робітники полів. "Забруднюючі домішки в повітрі за умови тривалого впливу можуть подразнювати дихальні шляхи.

Можлива поява першіння в горлі, прояви алергічних реакцій. У кого є бронхіальна астма, може з'явиться бронхоспазм. Також можливі головні болі", - попередила Крапивнер.

У випадку появи подібних симптомів лікар радить українцям звернутися за кваліфікованою допомогою. Водночас, зауважила Крапивнер, варто використовувати запобіжні заходи у разі, якщо вам доводиться довго перебувати у місцях скупчення серпанку.

Ефективною може бути звичайна медична маска. Проте важливо пам'ятати, що її треба змінювати кожні кілька годин. Також варто робити перерви і заходити у приміщення, де можна безпечно дихати без маски. Лікар окремо наголосила, що це явище може вважатися безпечним, якщо не стане довготривалим. Таку ж думку раніше висловив і головний санлікар Києва Олег Рубан, пояснюючи причини утворення над столицею цієї "повітряної ковдри".

Оксана Матвейчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com