Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
чому дитину варто просити про допомогу

Звичайно, життя сучасної дитини часто вельми насичене різноманітними гуртками та секціями. І батьки вважають, що покладати на нього ще які-небудь обов'язки буде вже занадто.

Та й набагато простіше зробити всі необхідні в господарстві справи самостійно, без незручних спроб чада допомогти.

Однак дає такий підхід позитивний результат? На жаль, не завжди. Огородження дитини від домашніх справ призводить до затримки соціального і особистісного розвитку. Такі діти, підростаючи, частіше страждають від підвищеного егоцентризму, неадекватної самооцінки і незадоволеності якістю свого життя. Адже, не впізнавши в дитинстві значимість праці та допомоги, дитина не може адекватно оцінити умови, створені для неї в сім'ї, і не усвідомлює щастя свого дитинства.

3 плюса трудового виховання дитини
Розвиток самоповаги.
Дослідження психологів показують, що діти, які виконують ті чи інші домашні обов'язки, відчувають себе необхідними і значущими в сім'ї, тому мають адекватно високою самооцінкою, не бояться труднощів і готові до співпраці з іншими.

Самодисципліна.
Домашні обов'язки дитину вчать розраховувати свої сили. Спочатку їй допомагає дорослий, послідовно даючи малюкові посильні завдання, а потім він сам вчиться розділяти велике завдання, що стоїть перед ним, на маленькі, але цілком здійсненні кроки. Наприклад, потрібно полити квіти. Для цього слід налити в банку воду, дати їй відстоятися, потім взяти банку і акуратно полити квіти.

Підготовка до школи.
Дитина-помічник приходить до шкільного віку підготовленим до необхідності не тільки отримувати щось від інших, але і докладати зусиль для досягнення результату. Всі перемоги малюка (самостійно зав'язані шнурки, почищена картопля, вимита тарілка) необхідні йому, щоб довести собі і всім, що він здатний на багато що.

Джерело: nashamama.com

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com