Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
риба і ботулізм

Ботулізм – гостра токсикоінфекція, спричинена паличкою Clostridium botulinum, що міститься в неправильно приготованих консервах. Про це йдеться в пам’ятці для населення щодо профілактики ботулізму, яку розмістила Госпотребслужба.

Основним шляхом передачі захворювання є харчовий, найчастіше – при вживанні консервованих в домашніх умовах продуктів харчування. Найчастіше реєструються захворювання, пов’язані з вживанням грибів домашнього консервування, копченої або в’яленої риби, м’ясних і ковбасних виробів, бобових консервів. Ці продукти частіше викликають групові, “сімейні” спалахи захворювань.

«У питаннях профілактики ботулізму основним є дотримання чистоти сировини. Чим чистіше вимиті овочі перед консервуванням, чим ретельніше промита риба перед посолом, тим менша ймовірність потрапляння в продукт збудника ботулізму», – йдеться в повідомленні. У Госпотребслужбі радять: рибу перед послом в домашніх умовах необхідно очистити від нутрощів, ретельно промити зовнішню і внутрішню поверхні. Гриби складно повністю звільнити від мікрочастинок грунту, тому не рекомендується консервувати їх в герметично закритих банках в домашніх умовах.

При домашньому консервуванні, особливо овочів, які містять мало природної кислоти, необхідно додавати за рецептурою оцтову, лимонну кислоту, тому що збудник ботулізму не любить кисле середовище. Важливо добре стерилізувати банки і кришки безпосередньо перед закладкою в них продуктів.

При консервуванні в домашніх умовах, особливо м’ясних і рибних продуктів, необхідно проводити тиндалізацію (протягом двох діб прогрівати консерви при температурі 100 ° С 5 хвилин для переходу спор в вегетативну форму), після чого простерилізувати консерви при температурі 100 ° С – не менше 40 -60 хвилин з подальшою герметичною упаковкою. Найменше здуття кришки – причина для категоричної відмови від вживання в їжу вмісту банки.

Також необхідно категорично виключити придбання домашніх консервів, в’яленої, копченої, солоної риби та інших продуктів харчування в місцях несанкціонованої торгівлі, у приватних осіб. У разі появи симптомів захворювання слід негайно звернутися до лікаря. З метою попередження харчових отруєнь необхідно дотримуватися наступних рекомендацій: – не брати в дорогу і на відпочинок продукти, що швидко псуються; – зберігати продукти тільки в холодильнику і обов’язково дотримуватися термінів їх реалізації;- ретельно проварювати, тушкувати і прожарювати харчові продукти, особливо консервовані, безпосередньо перед вживанням. Залишки їжі на наступний день перед вживанням обов’язково прокип’ятити або протушкувати; – сирі і варені продукти при приготуванні їжі обробляти окремим інвентарем (ножі, дошки);- захищати харчові продукти і продовольчу сировину від випадкових забруднень, зберігати їх в закритому посуді.

В Україні, завдяки наполегливій праці покидьків з МОЗ, відсутня вакцина проти ботулізму. Багато українців потруїлося і померло, вживаючі куплену в супермаркетах сушену рибу. Тож будьте обачні!

Геннадій Боценюк

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com