Тема тижня  

   

   
Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
економічні новини

Пересічним українцям не обов’язково мати економічну освіту і бути високочолими аналітиками, аби зрозуміти, що наші можновладці закликаючи людей потерпіти цей рік і обіцяючи відновлення економіки вже у 2016 році, м’яко кажучи, лукавлять. Адже для економічного відродження необхідні певні передумови.

Натомість маємо нахабну експлуатацію цілком щирого українського патріотизму на тлі фактичного збереження олігархічно-феодального устрою держави. Цей устрій, що залишається незмінним, при кожній «новій» владі відроджує лише корупцію, беззаконня, приховану, або навіть відверту зневагу до власного народу. Схоже саме це зачароване коло, по якому ми ходимо вже більше двадцяти років, якраз і є причиною того, що кожна «нова» влада вимушена продукувати все нову і нову брехню.

Та все ж, повертаючись до економіки, чи варто нам чекати на покращення вже через рік? Якщо вірити професійним економістам – ні!

Так зокрема, Володимир Лановий, доктор економічних наук, президент Центру ринкових реформ наголошує: «Насправді бюджет на 2015 рік – найгірший в історії країни. Інфляція в Україні цього року становитиме не менш як 30%. Це та правда, яку треба казати людям».

За словами експерта, у 2014 році реальний дефіцит бюджету становив 150-160 мільярдів гривень. І цього року ніяких авансованих урядом 50-60 мільярдів дефіциту не буде, а буде знову більше 100 мільярдів.

«Замість годувати людей байками про щастя вже через рік, урядові саме час братися до діла, яке б створило передумови для початку реального відновлення бодай через три-пять років», – резюмує Володимир Лановий.

Тож виходить, що як би нам не хотілося бути оптимістами, та краще все ж таки бути реалістами. Тоді у нас хоча би залишається шанс не бути психологічно розчавленими черговим розчаруванням. Як то кажуть, попереджений, значить озброєний.

Славко Пригода

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com