Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
курс долара

Перша передумова стабілізації банківського сектору – стабілізація курсу. Проблема в тому, що ми не можемо прогнозувати курс гривні, бо в нас немає курсової стратегії від НБУ та уряду – так вважає голова Комітету економістів України Андрій Новак.

Про це він заявив під час прес-конференції "Чому в усьому світі курс долара падає, а в Україні зростає?" у понеділок, 15 листопада.

Єдина зачіпка для прогнозу, зазначає він – курс, який заклав уряд в проекті бюджету на 2017 рік, так званий середньорічний курс, має скласти 27,2-27,4 гривні за долар. Але це дуже примарний орієнтир, адже в бюджеті на 2016 рік попереднім урядом закладався курс – 24,1-24,4 гривні, а зараз на табло в обмінниках зовсім інші цифри. Тобто прогнозу, який уряд закладає в бюджет, на 100% довіряти не можна.

Ситуація непрогнозованості – основний фактор, чому в Україну не йде великий масштабний інвестор і чому з України тікає свій український інвестор. Масовий відтік капіталу, закриття українцями підприємств в Україні та відкриття їх за межами нашої країни,
– підкреслює економіст.

В Україні, за словами Новака, зараз немає критичних ситуацій у зовнішній торгівлі, сприятливим фактором є аграрний експорт, платіжний баланс відносно збалансований. Тому на думку Новака, усі ці позитивні фактори можна було використовувати для того, щоб стабілізувати курс гривні.

Але ми знаємо, хто знаходиться в Україні при владі, тому сподіватися на стабілізацію курсу долару — марна надія.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com