Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   

Акціонери Приватбанку погодилися на націоналізацію установи. Держава стане одноосібним власником найбільшого банку країни після емісії державних облігацій на суму 150 млрд грн. Як це буде і чого чекати клієнтам у перехідний період, з’ясовував НВ Бізнес.

Близько півночі 18 грудня Кабінет міністрів України ухвалив рішення про перехід найбільшого у країні банку – Приватбанк – у державну власність. Про це йдеться на офіційному сайті Кабміну.

«Держава в особі Міністерства фінансів стане власником 100% акцій Приватбанка та гарантує безперебійне функціонування цієї установи та збереження коштів його клієнтів», – йдеться у повідомленні уряду.

За інформацією Кабміну, рішення прийняте після звернення акціонерів Привата щодо подальшої націоналізації. Інформацію, що бізнесмени Ігор Коломийський (володіє часткою в 41,9%) та Генадій Боголюбов (41,6%) справді погодилися відмовитися від банку, НВ Бізнес підтвердив й заступник голови наглядової ради НБУ Тимофій Мілованов. «Все поки йде по мирному сценарію. Це найкращий сценарій з можливих, з огляду на реалії України», – каже він.

Перехідний період розпочинається вже сьогодні, 19 грудня. Банк визнають неплатоспроможним та введуть тимчасову адміністрацію із Фонду гарантування вкладів. Фонд гарантування сьогодні ж має продати його Міністерству фінансів.

«Фонд продасть або вже продав 100% акцій банку за 1 грн, якщо капітал банку негативний або нульовий, або за більші гроші, якщо капітал банку позитивний. Якщо капітал позитивний, Коломойський отримає розрахунок за свої акції. Сума буде визначена міжнародним аудитором», – пояснює екс-керівник департаменту реєстрації та ліцензування Національного банку Леонід Антоненко.

Якщо ж капітал банку буде нульовим або негативним, то за всіма боргами колишніх акціонерів буде розраховуватися держава. Нацбанк викупить у Мінфіну випущені для цього держоблігації на суму 150 млрд грн. Мінфін направить ці гроші у банк для розрахунків з вкладниками.

Банк очолить новий голова правління – екс-міністр фінансів Олександр Шлапак, який з часом сформує нову команду топ-менеджерів. Проте поки решта персоналу, як і банк в цілому, працюватимуть у штатному режимі.

«З вашими грошима на поточних, депозитних, карткових рахунках, фізичних і юридичних осіб, з вкладеннями в «сервіс вигідних вкладень» нічого не станеться. Банк буде працювати далі в стандартному режимі», – запевняє на своїй сторінці у Facebook заступник голови правління Приватбанку Олег Гороховський.

З іншого боку, технічне забезпечення операцій, погоджується Мілованов, може стати викликом для держави у найближчі дні, якщо підніметься паніка серед вкладників, які намагатимуться зняти свої кошти.

Проте, усі опитані НВ Бізнес експерти впевнені, що причин для паніки насправді нема, адже націоналізація не змінює нічого по суті, а лише свідчить, що держава нарешті вирішила проблему, яка вже давно назріла.

Більшості клієнтів, впевнений старший партнер юр фірми Кравець та партнери Ростислав Кравець, нічого не загрожує і вони зможуть спокійно розпоряджатися коштами. Однак якщо почнеться масове зняття коштів, то і сама держава з цією проблемою не впорається. У такому випадку платежі можуть на якийсь час заморозити, але не більше декількох днів.

«Тому не варто завтра бігти до відділень за депозитами. По-перше, їх завтра не повернуть, а лише візьмуть заявку. По-друге, дострокове погашення вкладу означає втрату відсотків. Через три-сім днів ви отримаєте свої кошти за рахунок бюджету, але вже без відсотків – і вам гірше, і бюджету (в кінцевому рахунку, знову вам)», – розмірковує Антоненко.

Як відомо, Приватбанк — це більш ніж половина платежів України, і до недавнього часу (власне до скандального полуночного рішення Кабміну, добрі справи вночі не роблять), був єдиним реальним конкурентам російським банкам, інтереси яких лобіює алкоголічка Гонтарева.

Олександр Ружанський у Фейсбуці пише:

«З націоналізацією Приватбанка в Україні фактично припиняє свою діяльність фінансовий ринок. Саме ринок. Тому, що в банківській сфері держава стає монополістом.

По банківських активах :
На 01 жовтня держбанки (Укрексімбанк, Ощадбанк, Укргазбанк) сконцентрували активи на 402,9 млрд грн, або 31,6% усіх активів банківської системи, Приватбанк – 271,8 млрд грн, або 21,3% активів банківського сектору. Тобто, 31,6 + 21.3 = 52,9%.

По депозитах фізосіб :
Частка Привата на 01.10.16 дорівнювала 36,5%, держбанків - 23,2%. Загалом, майже 60%.

По платіжних картках, кількості терміналів і відділень тепер в Україні практично повна, державна монополія. В багатьох невеликих містах України ніяких інших банківських відділень окрім Привата і Ощадбанка немає зовсім.

Наразі, ми отримали банківську монополію держави, якою будуть керувати в ручному режимі Петро Олексійович і Баба Лєра транзитом повз весільного міністра фінансів Данілюка.
А монополія, це завжди погано. А, якщо монополія ще й в руках пройдисвітів...

І, ще. Будь-який незалежний банк працює на свій фінансовий ризик і ризик своїх власників.
На чий ризик працюють державні банки Україні й тепер працюватиме Приват? Правильно, на ризик Держави. Тобто, на наш з вами. І відповідати за всяку фінансову муйню держслужбовців, які керують державними банками, своїм баблом будуть громадяни України.

На тому тижні я наводив приклад такого керування, коли тут, на своїй сторінці у ФБ зробив заяву, щодо розкрадання 100 мільйонів доларів кредиту МБРР в державному Укрексімбанку через надання кредиту фіктивним фірмам конвертцентру покійного терориста Жиліна. І що? А нічого. Повний штиль. А гроші хто повертати буде? Отож.

До речі. А де Гройсман, Порошенко і Гонтарєва будуть кошти брати на націоналізацію Приватбанка? Чи Приват у Бєні задарма відіжмумть? Тоді взагалі дупа.

Проте, мені чомусь здається, що націоналізація Приватбанка, то є перший крок до його наступної приватизації. Але, вже без пана Коломойського.»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com