Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Податок на нерухомість

У 2017 році українцям доведеться заплатити податок на нерухомість, щоправда, не всім

Гроші стягуються за кожний квадратний метр понад встановлену норму, повідомляє портал «АНТИКОР». При цьому, відповідно до Податкового кодексу, найбільше доведеться віддати в казну за квартири, які здаються в оренду.

Процентну ставку податку (коливається в межах від 0 до 3% мінімальної зарплати) і те, які квадратні метри житлоплощі вважаються “зайвими”, визначають органи місцевої влади.

Так, Київрада прийняла рішення за кожен “зайвий” квадратний метр збирати 1% від мінімальної зарплати (13,78 грн./кв.м.). Киянину, який володіє двома квартирами загальною площею 140 квадратних метрів, доведеться заплатити податок за 80 квадратів (норма для квартир у столиці – 60 квадратних метрів) – 974 грн.

Водночас міськрада Сум прийняла рішення з кожного “зайвого” квадрата збирати 2% від мінзарплата (24,3 грн). Тобто, власнику двох квартир загальною площею 140 квадратних метрів у Сумах доведеться заплатити 1948 гривень.

Власник такої ж нерухомості в Одесі заплатить лише за 20 квадратних метрів (місцева влада встановила “норму” для квартир – 120 квадратних метрів) – 486 грн.

Відповідно до закону, житловою площею вважаються:
• Житловий будинок
• Прибудова до будинку
• Квартира
• Кімната в комуналці
• Будинок на дачі

Не потрапляє під податок нерухомість у зоні відчуження, гуртожитки, аварійне житло. Крім того, не обкладається податком майно сиріт та одиноких матерів, які виховують дитину-інваліда. Також не потрібно платити податок із дитячих садків, комунальних будівель, храмів.

Рішення-повідомлення та квитанції із сумами податку податкова служба розішле до 1 липня. Заплатити потрібно не пізніше 28 серпня. У разі якщо надійшла квитанція про сплату податку на квартиру, яку, наприклад, уже продали, або ж якщо квитанція не надійшла, але за законом нерухомість повинна обкладатися податком, потрібно звернутися до місцевого відділення Фіскальної служби.

Якщо не заплатити податок до 28 серпня, податковий інспектор може в рахунок боргу накласти на частину майна в податкову заставу. Якщо податок не сплачується тривалий час, майно продають за рішенням суду. Крім того, за несплату податків передбачено кримінальну відповідальність (ст. 212 ККУ).

Податок стягується раз на рік. Крім того, власникам великого житла (понад 300 квадратних метрів для квартир і 500 – для будинків) доведеться додатково заплатити 25 тис. грн.

Оксана Матвейчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com