Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
прірва між Україною та рештою світу зростає

Кабінет міністрів України офіційно погіршив прогноз зростання валового внутрішнього продукту з 3% до 1,8%. І збільшив показник очікуваної інфляції в 2017-му році - з 8% до 11,2%.

Серед причин перегляду оцінки зростання економіки називається припинення на початку цього року транспортного сполучення з неконтрольованими територіями Донбасу. Одним із чинників збільшення інфляції вказується підвищення мінімальної зарплати.

Чи варто очікувати ще більшого економічного спаду, проаналізував в ефірі радіостанції Голос Столиці економіст Віктор Скаршевський.

На перегляд урядових прогнозів вплинули не зовсім райдужні оцінки Світового банку або МВФ?

 - Тут щось сталося несподіване саме для українського уряду, тому що для експертів і різних міжнародних фінансових організацій це було очевидно, що прогноз урядовий завищений і занадто оптимістичний. Я про це говорив ще в кінці минулого року, що інфляція буде виражатися двозначним числом і що економічне зростання, хоча це важко назвати економічним зростанням, ці 2-3%, але все одно буде менше, ніж планує уряд. Тут цікаво те, як уряд коментує причини перегляду. Вони самі створили ці причини і самі кажуть, що через ці причин економіка розвивається гірше і інфляція зростає швидше. Це підвищення мінімальної зарплати - це ж урядова ініціатива, в два рази підвищити. Тепер вони кажуть: ось ми підвищили, тому ми зараз підвищуємо і прогноз інфляції.
Устенко: у приватного сектора на руках более $ 100 млрд зовнішнього кредиту

Коли підвищували мінімальну зарплату, то звучали запевнення, що це не вплине на інфляцію ...

- Тут можна тільки здогадуватися, що там вплинуло на їх розуміння цих процесів, але однозначно можна говорити про непрофесіоналізм. Тому що коли ти робиш якусь дію, особливо якщо це Мінекономіки і уряд, то ти повинен прораховувати наслідки наперед. Те ж саме стосується припинення транспортного сполучення з окупованими територіями.  І третє, що вони ще називають, це цінова динаміка на ключовому для України експортних ринках. Так ось, ще в кінці минулого року було відомо - і це підтверджують і прогнози Світового банку з кінця минулого року - що ціни на сировинні товари, які експортує Україна, перш за все це металургія, металургійні товари і зернові, будуть знижуватися, значить буде знижуватися надходження валютної виручки, значить будуть знижуватися обсяги виробництва. Тому те, що вони говорять, що через це вони переглянули, вони могли це раніше зробити. Знову, це говорить про непрофесіоналізм.

 Ми ще дочекаємося осені, і вони ще раз - уряд з Мінекономіки - переглянуть прогноз не тільки інфляції, погіршення інфляції, я прогнозую, що це буде близько 14-15% зростання цін в цьому році, і ще більшого зниження темпів зростання ВВП, але і також вони повинні будуть переглянути ще й прогноз обмінного курсу валюти, тому що зовнішньоекономічна кон'юнктура з осені погіршиться ще більше, і ціни впадуть ще десь на 15-20% за прогнозами Світового банку та інших авторитетних інституцій. Тому це не останнє погіршення. І ще тут можна до цього додати, коли ми говоримо про економічне зростання, або уряд зростання переглянув, 1,9% ВВП - це стагнація, а ніяке не економічне зростання. Після 25% падіння ВВП за попередні два роки, 1,9% - це практично нічого. Світ, світова економіка в цьому році зросте на 3,5%, в півтора рази швидше зростатиме, а країни, що розвиваються, до яких поки що відноситься Україна, зростуть цього року на 4,5%. Тобто практично в 2,5 рази більше. Так що це не останнє погіршення прогнозу і, на жаль, можна констатувати, що українська економіка знаходиться в стані стагнації, і прірва між Україною та рештою світу тільки лише збільшується.

Які галузі економіки відчують спад, хто постраждає найбільше? Доведеться скорочувати якісь витрати, відмовитися від підвищення соціальних стандартів?

 - Ні, від того, що заплановано, уряд не відмовиться, правда потім вони можуть сказати, що знову це призведе до додаткової інфляції. А відносно того, які галузі, перш за все, це металургійна галузь, вже по чотирьох місяцях 2017 го року, промислове виробництво, згідно з офіційною статистикою, зменшилася на 2% по відношенню до січня-квітня 2016- го року. Тобто вже спад, не зростання, не уповільнення зростання, а реальний спад. І ще буде, швидше за все, урожай зернових менше, ніж був у минулому році, в минулому рекордний був через погодні умови. Плюс ще ціни на зернові можуть знизитися, і від цього теж постраждає сільське господарство.

При цьому ці «реформатори» не забувають виписувати собі фантастичні премії за ефективну роботу, яку не бачать пересічні українці.

Оксана Матвейчук за матеріалами Голос Столиці

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com