Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   

Продукти на полицях українських магазинів продовжують поволі зростати в ціні. І хоча різких коливань споживачі не відчувають, щоразу за один і той самий набір продуктів доводиться платити все більше і більше.

Найбільш значну динаміку зростання демонструє м'ясо – з початку року воно подорожчало аж на 15-18%.

Про це повідомляє «ЕнергоЛайф.інфо».

Разом з настанням теплої погоди розпочався так званий «сезон шашликів», коли свіже м'ясо ще частіше опиняється у продуктових кошиках українців. Однак з часом гарний шашлик стає все дорожчим задоволенням. Так, нині кілограм свинини в середньому коштує 87,8 гривень за кілограм (дані Державної служби статистики станом на 30 травня 2017 року). Для порівняння, в кінці 2016 року свинина коштувала в середньому 72,7 грн/кг.

Подорожчала також і яловичина. Нині за кілограм яловичини доведеться викласти майже 100 гривень (99,83 – точні дані Держстату). П’ять місяців тому, на початку року, якісну яловичину можна було купити за 86,7 грн/кілограм.

Порівняно незначні коливання лише на птицю. Так, за даними статистів у грудні 2016 року кілограм тушок курячих в середньому коштував 42,04 гривень, у кінці травня 2017-го – 43,5 грн/кг.

На щастя, вже не такими швидкими темпами дорожчає молоко – з початку року воно додало в ціні приблизно 6% (15.35/16,46 грн/літр). Також після стрімкого минулорічного зростання трохи сповільнила темп ціна на вершкове масло – за п’ять місяців 2017 року воно подорожчало на 4,5% (134,32/140,68 грн/кілограм).

Згідно до офіційної статистики 57 % українців хронічно не доїдають м'яса, 69 % вимушені економити на молочних продуктах і 82 % українців не вживають у достатній для доброго здоров'я кількості риби. Це — ще не голод, це — такий собі пістець. В той же час по всій Україні, як поганки після дощу, відкриваються фірмові будки «Рошен». Qu`ils mangent de la brioche?*

Геннадій Боценюк

*Примітка «Правдивих Nовин»: «Qu`ils mangent de la brioche» — легендарна фраза, яку нібито проголосила королева Франції Марія-Антуанетта у перші дні Великої французської революції. Коли їй доповіли, що в народа немає хліба, вона порадила їсти солодощі. Трохи пізніше вона була засуджена і їй відрубили голову.

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com