Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Промислове виробництво в Україні обвалилося майже на 7%

Третій місяць поспіль промислове виробництво демонструє падіння. У квітні воно знизилося на 6,1%, у березні -- на 2,7%, якщо порівнювати з відповідними місяцями минулого року.

Якщо ж порівнювати з цьогорічним березнем, то у квітні промвиробництво скоротилося на "рекордні" 6,9%, повідомляє expres.ua. Які галузі показали найбільше падіння та чому?

-- За квітень виробництво металу знизилося на 11% проти квітня 2016-го, -- розповідає директор Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. -- На 27% знизилося виробництво коксу, на 12% -- видобуток вугілля та руди. Зросло на 3% виробництво продуктів харчування. Позитивними залишаються результати у виробництві меблів, ремонті й монтажу машин та устаткування.

-- Наша статистика включає в обсяги промисловості субсидії, які виплачують сьогодні з бюджету компаніям, що надають послуги ЖКП, виробляють енергетичні товари й паливо, -- додає Володимир Лановий, президент Центру ринкових реформ. -- Спостеріг таку особливість. У грудні минулого року, коли почався опалювальний сезон, різко, на 5% зросла промисловість. Принаймні це показав Держстат. Прем'єр Гройсман видавав тоді це як досягнення свого уряду. Закінчився опалювальний сезон, зменшилося постачання газу для побутових потреб, скоротилися субсидії, тому й бачимо таке різке падіння.

-- Чому промисловість показала від'ємні результати?

О. Охріменко: -- Є декілька проблем. По-перше, негативно на неї вплинула блокада вантажних перевезень на сході країни, яка розпочалося наприкінці січня. Як результат, значно скоротилося виробництво металу, а це -- наш експорт. Скорочення виробництва у металургії пов'язане із зупинкою з лютого Алчевського металургійного комбінату, Єнакіївского металургійного комбінату, "Донецьксталі". А також із захопленням бойовиками вугільних підприємств ДТЕК на тимчасово неконтрольованій території, що сформувало дефіцит енергоресурсів, яке не компенсували аналогами, у тому числі імпортом.

Негативно на промисловість вплинуло світове падіння цін на метал та залізну руду. Нашим металургам дуже важко знаходити нові ринки збуту. Крім того, знизилося будівництво і в Україні, а це означає, що зменшився попит на метал для нього.

В. Лановий: -- Багато що залежить від бази порівняння. Якщо в якомусь місяці минулого року був високий показник, то в цьому -- низький, бо база порівняння висока. Є причини й іншого характеру. Експорт промислової продукції за три роки скоротився вдвоє. Це свідчить про те, що наша промислова продукція стала неконкурентоспроможною, ми відстаємо від усього світу. Але найгірше, що не бачу перспектив. Бо потрібно модернізувати заводи, але ніхто цього не робить. Так, з початку цього року експорт почав потроху зростати, але завдяки продажу зерна, а не завдяки промисловості. Це ще раз підтверджує, що наша промисловість морально застаріла і якщо структурно, технологічно не змінювати економіку, то будемо увесь час падати. Потрібно переходити на інноваційне підприємництво. -- Які прогнози? Чи буде падіння промвиробництва за підсумками року?

О. Охріменко. -- У 2016-му промислове виробництво зросло на 2,4% порівняно з позаминулим роком, у 2015-му -- скоротилося на 13,4%, якщо порівнювати з 2014-м. На жаль, зниження промислового виробництва спостерігатиметься й цього року. Впливати буде блокада ОРДЛО. Але ще більший вплив матиме світовий ринок металу. Багато розмов про те, що економіка Китаю уповільнється, а це означає, що і попит на метал та вироби з нього падатимуть. Нашим металургам буде нелегко.

Оксана Матвейчук

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com