Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   

Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Дмитро Вовк закрив засідання комісії без ухвалення постанови, якою передбачалося внести зміни до методики визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу, повідомляє кореспондент УНН.

Після представлення відповідного проекту постанови група присутніх за засідання осіб почала голосно вимагати, щоб ЗМІ було повідомлене про те, що насправді ця постанова передбачає повернення до абонплати на газ.

"Ви вводите людей в оману. Жодного слова "абонплата" в цьому проекті немає", - зазначив Д.Вовк і закрив засідання НКРЕКП без ухвалення рішення.

При тому перед розглядом цього питання голова НКРЕКП наголосив, що "в комісії регулюються на сьогоднішній день лише тарифи природних монополій". "У середній платіжці за природний газ вони складають лише 13%. 87% - це ціна природного газу, яка встановлена урядом, на сьогоднішній день", - додав він.

Д.Вовк також зазначав, що ще з квітня в комісії відбувалася серія дискусій, "на які були запрошені всі зацікавлені особи".

"За результатами саме обговорення, розгляду всіх пропозицій, сьогодні комісія не розглядає жодні рішення про тарифи. Сьогодні на комісії розглядається за результатами обговорення схвалення і публікація на 1 місяць на сайті комісії проекту змін до методики, на якій, можливо, будуть розраховуватися тарифи. Не більше", - зазначив Д.Вовк.

Зазначимо, що за словами доповідача з цього питання, "основними змінами, які необхідно внести, є перехід від технічної потужності ... до замовленої потужності". "А саме - для об’єкта споживача з комерційним вузлом обліку... така замовлена потужність повинна бути не менше за максимальне пікове добове використання природного газу, поділена на 24 за період з 1 вересня попереднього року по 1 вересня поточного року, але не більше за величину приєднаної потужності об’єкта споживача", - зазначила доповідач.

На 2018 рік, з її слів, як на перехідний період, величина замовленої потужності визначається на рівні максимального пікового добового використання природного газу за період з 1 вересня 2016 року до 1 вересня 2017 року за даними оператора ГРМ.

При тому, за даними доповідача, для об’єктів, які не обладнані засобами дистанційної передачі даних, величина замовленої потужності для побутових споживачів, які використовують природний газ тільки для приготування їжі, незалежно від наявності або відсутності лічильника, приймається на рівні 1,2 куб. м/год.

За словами доповідача, діючі нормативні документи передбачають, що для споживачів, які використовують газ для приготування їжі з лічильниками, - 2,5 куб. м/год., а для споживачів без лічильників, які використовують газ тільки для приготування їжі, - 4 куб. м/год.

Для побутових споживачів інших категорій, об'єкти яких не забезпечені лічильниками газу, для газової плити та за наявності водонагрівача - на рівні 6 куб. м/год., за наявності газового котла - на рівні 10 куб. м/год., додала доповідач.

Подробиці події повідомив О. Башта: «Пікантні подробиці з засідання НКРЕКУ по "абонплаті за підключення".
Проект постанови НКРЕКУ носить назву :
"Про внесення зміни до деяких постанов НКРЕКУ щодо додаткового захисту споживачів та переходу до принципів замовленої потужності".
Виявляється, що Д.Вовк нас захищає і збирається це робити ще старанніше.
Почувши це на засіданні, один з профспілкових працівників запустив черевика в напрямку голови комісії Д.Вовка. На жаль черевик в ціль не потрапив, а влучив у трибуну президії.»

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com