Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
тарифний геноцид

Експерти кажуть, що активи олігарх придбав дуже дешево, однак в утворенні тарифу буде закладено їх реальну вартість.

Компанія Рената Ахметова докупила акції "Київенерго" та "Західенерго" остаточно викупив "Київенерго" та "Західенерго". Компанія, пов'язана з донецьким олігархом, придбала по 25% державних акцій, і, на думку експертів, зробила це за безцінь, повідомляє ТСН.

За збігом обставин, у відкритих аукціонах брали участь лише компанії, пов'язані з олігархом, і в більшості випадків покупки відбулися по стартовій ціні. Експерти кажуть, що при адекватному підході від продажу держава могла отримати удвічі більше.

Продані пакети акцій давали змогу державі контролювати і ветувати невигідніабо навіть протиправні дії інших акціонерів. Тепер ситуація змінилася. "Міноритарний акціонер, в даному випадку держава, має право від імені компанії, не від себе особисто, подавати позови до керівників компанії. Держава могла оскаржувати ті рішення, які були на користь вертикально інтегрованої компанії ДТЕК", - розповів галузевий експерт Андрій Герус.

Приватизація за безцінь – це частина багатоходової оборудки, в яку залучені не лише оточення Ахметова, а й державний регулятор тарифів НКРЕКП та вищі чиновники держави. Усе дуже просто, пояснює колишній міністр ЖКГ Олексій Кучеренко: поки структури Ахметова скуповують акції обленерго, голова регулятора Дмитро Вовк підготував нову схему тарифоутворення цін на електрику. "Ця вся шахрайська схема носить ознаки договорняка. Ви ж бачите, що ніякого там ні конкурсів, не тендерів – нічого не було. Це саме стосується і "Західенерго". Це діамантова компанія, через яку сьогодні йде можно експортувати, можно імпортувати електроенергію", - твердить фахівець. Суть зводиться до того, що під час формування тарифів на електроенергію враховують вартість енерго-генерувальної компанії. Приватизовані за безцінь, їх за пів року-рік переоцінюють, тепер уже за реальною вартістю – і, приміром, та сама частина "Київенерго", яка зараз була продана за 760 мільйонів гривень, буде оцінена вдесятеро більше. Відповідно і тарифи рахуватимуть – Кучеренко прогнозує, що вони стануть більшими на 30%.

Про нове регулювання в Україні заговорили цього літа. Голова НКРЕКП Дмитро Вовк називає нову систему прогрессивною та анонсує її впровадження вже з січня наступного року. У Фонді держмайна проблеми з продажем за безцінь часток у стратегічних підприємствах не бачать – кажуть, що інших, окрім Ахметова, претендентів просто не знайшлося.

Звісно, в соцмережах ця подія вже викликала хвилю обурення. Економіст Володимир Пилипчук пише у Фейсбуці:

«До "нових висот" і "нових перемог" ... А зщвідки ж гроші - він же ж плакався, що його розорили...? - З бандитських тарифів від населення за тепло, газ е/енергію... А встановллють такі тарифи ті, хто від них має зиск. Окрім ахмєтки - ще й Поц Пєц і "Хрін Вінницький"! А також - отримає фінансову підтримку Лугандонія...

А ви думали, що платите щоб була міцною Держава і її оборона...?»

Відомий блогер v_n_zb пише:

«Все мы знаем, что продавать во время войны нельзя. Свое. Потому что "настоящую цену не дадут" (Порошенко). А вот государственное продавать во время войны - можно и нужно. Потому что дешево и своим (т.е. без конкуренции)…»

Микола Крамольник

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com