Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
 ціни на соціальні продукти

Протягом 2017 року подорожчали двадцять дві позиції з двадцяти трьох у списку соціальних продуктів харчування.

Про це на свій сторінці у мережі Фейсбук написав Генеральний директор Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко:

«Подвійне дно

Коли рахуєш подорожчання продуктів за рік, то розумієш, що коли тобі здається, що дно вже пройдено, то потрібно допускати, що воно може бути подвійним. Минулого року ми сподівалися на зниження інфляції та покращення добробуту. Але не так сталося, як гадалося.

Станом на 21 серпня за останній рік подорожчали двадцять дві позиції з двадцяти трьох у списку соціальних продуктів харчування, а це майже 96% від загального, причому їх подорожчання значно більше за рівень інфляції, який становив у 2016 році 12,4%.

При цьому всі види м’яса стали дорожчими більш ніж на 30%: яловичина – на 31% (тут якась помилка, бо здається, що яловичина і телятина подорожчали на 60% — прим. ПN), курятина – на 34%, а свинина – на 44%. Якщо ж брати овочі, то тут подорожчання сягає від 47 до 115%, молочних продуктів – від 31 до 37%, цукру – 20%.

Абсолютним лідером з подорожчання можна вважати молочну продукцію та м’ясо: масло вершкове додало в ціні 38,5 грн. на 1 кілограм, свинина – 30,3 грн., яловичина – 25,3 грн., сир м’який – 22,4 грн., сало – 13,6 грн., тушка куряча– 13,4 грн. Відтепер кілограм масла вершкового можна купити по середній ціні 144,1 грн. за кілограм, свинини - 99 грн., яловичини – по 107,1 грн., сира м’якого – 94,6 грн., сала – 49,6 грн. за кг., тушки курячої – 53,2 грн. за кілограм.

«Соціальний» білий хліб подорожчав на 1,8 грн., і середня його ціна становить 12,2 грн., а чорний додав 1,9 грн. і коштує 12 грн. за кілограм.

В порівнянні з минулим роком відбулось суттєве подорожчання капусти – більш ніж в два рази, або на 3,2 грн. та моркви – майже в два рази, або на 4 грн. Станом на 21 серпня 2017 року середня ціна білокачанної становить 6 грн., а моркви 8,5 грн. за кілограм.

Тільки гречка в порівнянні з минулим роком просіла в ціні на 8,2 грн., відповідно тепер вона по 24,3 грн. за кг.

Оскільки не має проекту Бюджету на 2018 рік, то важко спрогнозувати розвиток подій наступного року. Але є розуміння, що при стабільності гривні подорожчання продуктів, які ми купуємо кожен день, повинен бути значно меншим ніж цьогоріч.»

Експерти ж лякають нас новим подорожченням продуктів харчування через завишену корупційну ціну на скраплений газ, а українці вже фактично голодують. Тим часом україножери при владі продовжують жиріти. Їх самозакохані мармизи вже ледь влазять у «зомбіящик»...

Геннадій Боценюк

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com