Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
інфляція

Поточна динаміка загальної ІПЦ та його складових свідчать про подальше посилення ризиків більш істотного відхилення інфляції від центральної точки цільового діапазону 8% +/- 2 п.п.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Як повідомляється, незважаючи на прискорення інфляції, фундаментальне інфляційне навантаження буде залишатися помірним, загальна інфляція наближається до центральної точки цільового діапазону в другому кварталі 2018 року. НБУ заявила, що за підсумками серпня, споживча інфляція у річному вимірі (16,2%) перевищила траєкторію прогнозу Нацбанку, опублікованої в інфляційному звіті за липень 2017 року.

"Це, перш за все, обумовлено високими темпами зростання цін на продукти харчування через подальше відображення факторів з боку пропозиції (несприятливі погодні умови цього року, значні обсяги експорту м'ясної та молочної продукції), а також посиленням тиску на ціни з боку виробничих витрат", - пояснюють в НБУ.

Базова інфляція в річному вимірі в серпні незначно перевищила траєкторію прогнозу, оприлюдненої в інфляційній звітності, враховуючи два основних фактора. По-перше, вторинні ефекти від підвищення цін на окремі сирі продукти харчування внаслідок факторів з боку пропозицій. Зокрема, найбільший внесок у відхилення базової інфляції від прогнозованої траєкторії обумовили високі темпи зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки, перш за все м'ясні та молочні продукти. По-друге, збільшення виробничих витрат, у тому числі і на оплату праці, викликало вище, ніж очікувалося, темпи зростання цін на послуги, що входять в базову інфляцію, на тлі посилення гривні до долара США та покращення інфляційних очікувань пом'якшили тиск на базову інфляцію.

Зокрема, менші, ніж прогнозували, темпи зростання цін на товари з значною долею імпорту (побутова техніка, обладнання для відтворення та обробки інформації, побутової хімії тощо).

Тим часом стало відомо, що проект Державного бюджету на 2018 рік сформований виходячи з курсу 29,3 грн за долар.

Про це в інтерв'ю Українським Новинам сказав міністр фінансів України Олександр Данилюк.

«Це означає лише одне - Банда запланувала вкрасти в Україні ДОДАТКОВО (до нинішніх крадіжок) 3-4 млрд дол. США.

- А де ж "паростки стабілізації", про які казав Гройсман?

ЗАПЛАНУВАЛИ знецінити валюту за один рік майже на 20% - це "стабілізація", чи стабілізєц?» — написав у Фейсбуці економіст Володимир Пилипчук.

Оксана Матвейчук

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com