Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
курс долара

В Україні продовжує знецінюватися наша національна грошова одиниця — гривня.

Експерти стверджують, що до позначки 27 грн. за долар до кінця нинішнього року і до 30 грн. за долар — до кінця наступного року.

Втім, аби правильно планувати наші фінанси, не зайве буде озирнутися і проаналізувати світові тенденції, пише “Україна молода”.

А головних серед них зараз дві: серйозна криза європейської валюти та шалене зростання популярності криптовалют.

Гривня пробиває дно   

Національний банк України, який, як відомо, не несе жодної відповідальності за курс гривні, натомість абсолютно безуспішно таргетує інфляцію, у вівторок вчергове знизив курс нашої національної валюти.

За один день гривня втратила 7 копійок, і один «зелений» тепер коштував 26,65 копійки.

Сподівань, що тренд зміниться і гривня, як це було влітку, несподівано почне дорожчати, практично немає. Підтвердження цьому — новини з учорашнього міжбанківського ринку.

При відкритті торгів за один долар давали 26 гривень 66 копійок, і упродовж торгів його вартість поступово знижувалася.

Таким чином українці отримали девальвацію своїх грошей значно швидшими темпами, ніж навіть прогнозували експерти. Так, за минулий тиждень офіційний курс долара, що його встановлює НБУ, зріс на 1,2% — із 26,26 до 26,58 грн.

Середньозважений курс на міжбанку піднявся на 1,3% — із 26,32 до 26,67 грн. Приблизно на таку ж суму подорожчав і готівковий долар: продаж — на 1,3%, купівля — на 1,1%.

При цьо­му знову зріс спред — різниця між курсом купівлі та продажу готівкової валюти: із 0,9% до 1%.

Різниця хоча й невелика, але свідчить про зростання нестабільності на готівковому ринку і песимістичні очікування банкірів.

На цьому тижні, як вважають аналітики, гривня продовжуватиме падіння. На думку старшого аналітика «Альпарі» Вадима Іосуба, офіційний курс долара і його вартість на міжбанківському валютному ринку можуть піднятися до 26,9–27,0 гривнi за долар.

Готівковий же долар, імовірно, вже на цьому тижні продаватимуть за 26,7 гривнi, а купуватимуть за 27 гривень.

 

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com