Тема тижня  

   

   
Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Володимир Лановий

Україні ніхто не дає кредитів за низькими відсотковими ставками, тому владі країни варто було б продовжити співпрацю із МВФ.

Про це заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" екс-міністр економіки України, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий.

Україна щорічно повертає кредиторам приблизно $4 млрд у вигляді відсотків від загальної суми зовнішнього боргу. Про це виданню "ГОРДОН" заявив екс-міністр економіки України, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий, коментуючи наміри Києва завершити програму співпраці з Міжнародним валютним фондом до 2019 року.

"Ідеться про чотирирічну програму, яка практично закінчена. Усе, що нам дали, після року перерви потрібно буде починати повертати. Звісно, уряд буде розповідати, що ми і без МВФ упораємося. Але це демагогія і політиканство. Насправді усе дуже погано. Цей і попередній склади Кабміну реструктуризували комерційні борги через єврооблігації на п'ять і 12 років відповідно. І там були різко підвищені процентні ставки. До того ж ми виплачуємо гроші посередникам і премії. У підсумку ми повинні виплачувати більше ніж 8% від суми боргу. Таких ставок ніде в Європі не було. А 8% від $50 млрд зовнішнього боргу становлять $4 млрд. Тобто щороку нам доводиться повертати тільки відсотками $4 млрд", – зазначив Лановий.

На його думку, українська влада не робить жодних кроків для реального зростання економіки країни.

"Влада закладає у свої прогнози падіння курсу гривні. Вони почнуть купувати долари на внутрішньому ринку. Унаслідок цього гривня ослабне. За низькими процентними ставками Україні ніхто кредитів не дає. Тому МВФ нам дуже б знадобився. Нас поставили в дуже залежне становище. Ми стали великими зовнішніми боржниками, і це буде сильно тиснути на суверенітет країни. Напевно, комусь це вигідно. Зокрема, великим корпораціям. Ми потрапили в боргову яму і нічого не робимо, окрім підвищення тарифів. Економіка падає, а нам розповідають про зростання на 1,5%", – підкреслив економіст.

За його словами, до Революції гідності, унаслідок якої екс-президент України Віктор Янукович змушений був тікати у РФ, країна підійшла з істотними зовнішніми боргами.

"До 2010 року зовнішній борг України становив 40% від ВВП. Зараз – 80%. Практично удвічі більше. Янукович і компанія випускали облігації кожного кварталу. Вони тягнули гроші скрізь, звідки тільки можна. Де, по-вашому, взялися їхні накопичення, які вони ховають за кордоном? Вони накопичили значний борг. До революції ми підійшли з дуже складною ситуацією в плані боргів. Захід готовий був надати Україні допомогу в розмірі $25 млрд. Але з ким тут говорити? Із злодіями, корупціонерами і зрадниками батьківщини? Захід же все це бачить. Різні фонди ЄС виділили цю серйозну суму грошей. Але за фактом нам навіть $600 млн не хочуть давати. Вони розуміють, що тут усе розкрадуть. Європейські політики не хочуть мати справу з українською владою. Через зв'язки з нашими корупціонерами вони будуть принижені у своїх країнах. Ми йдемо до дефолту. Це не прогноз, а констатація факту", – резюмував Лановий.

 

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com