Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Якість одягу і взуття українського виробництва падає, а ціна зростає

На даний момент простежується підвищення цін на одяг і взуття від українських виробників. Приріст становить до 10%. Разом з цим, якість товарів, що реалізуються, значно знижується.

Про це виданню Голос UA в інтерв'ю розповів експерт Асоціації постачальників торговельних мереж в Україні Віталій Бушковскій.

На сьогодні більша частина речей, що продаються в країні, вітчизняного виробництва, в той час як товари китайського і турецького виробництва складають менше 50%.

За словами експерта, зростання цін на текстильну і взуттєву продукцію в країні пов'язане з підвищенням мінімальної заробітної плати в 2017 році, яка на даний момент складає 3200 гривень.

Нова реформа також посилила заходи покарання для тіньових підприємств, збільшивши штрафи. Тому багато тіньових підприємства або так звані «цеховики» були змушені вийти з тіні і зайнятися офіційним оформленням співробітників, щоб уникнути перевірок і позовів з боку інспекції з питань праці. Крім цього, така форма співпраці більше підходить самим власникам бізнесу, адже працівники не можуть просто взяти і звільнитися, перейшовши до конкурента, згодного платити більше.

Однак це стало причиною збільшення витрат на сплату ЄСВ і, як результат, підвищення собівартості виробництва і продукції. Ще одна проблема: багато працівників сфери не хочуть оформлятися офіційно, так як це послужить причиною скасування одержуваних соціальних субсидій. Збільшилися і витрати на оплату комунальних послуг та оренди землі для підприємств, що працюють офіційно. Цифра значно відчутніша, ніж при формі роботи «цеховиком», що також впливає на ціни товарів.

Таким чином, підвищення мінімальної зарплати безпосередньо торкнулося чесних підприємців. В результаті їм доводиться або підвищувати вартість продукції, або зменшувати собівартість виробництва. В останньому випадку доводиться жертвувати якістю закуповуваних матеріалів, вибираючи більш дешеві варіанти, скорочувати кількість співробітників і самого обсягу виробництва. Тому очікується, що одяг українського виробника може значно зрости в ціні або ж впаде його якість.

 

 

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com