Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   

У грудні споживачі природного газу отримали рахунки за спожитий у листопаді газ із суттєво завищеними (приблизно в два рази) сумами до оплати.

Чомусь до рахунків включили платіж за газ, який споживач може використати у наступному місяці. Із позначкою «рекомендований платіж». І додали до цього «рекомендованого платежу» таку «страшилку»: «У листопаді парламент прийняв Закон України «Про житлово-комунальні послуги», яким запроваджується нарахування штрафних санкцій – пені (відсотків) за кожен день несплати рахунку за комунальні послуги, у т.ч. на газ...».

«У моєму розумінні такі дії газових монополістів є звичайною маніпуляцією, введенням споживачів в оману з метою стимулювання їх сплачувати за газ, який вони ще не отримали» пише Сергій Пінчук на сайті 4vlada.com.

Насправді ж, у листопаді 2017 р. дійсно ухвалено новий закон «Про житлово-комунальні послуги», який містить положення про пеню, але:

– цей закон буде введено в дію з 10 червня 2018 р.

– запровадження пені згідно цього закону відбудеться аж із 1 січня 2019 р.

До слова, НКРЕКП звернула увагу газових монополістів на цей факт і наприкінці грудня розіслала їм листа, у якому чітко зазначено: «рекомендований платіж» не може бути відображено як заборгованість побутового споживача за спожитий природний газ».

Чи матиме це вплив на постачальників газу – побачимо вже за кілька днів, у січневих рахунках.

У будь-якому випадку, пам`ятайте: споживач зобов`язаний сплатити лише за спожитий протягом місяця газ до 10 числа наступного місяця (якщо платить по абонкнижці), або протягом 5 робочих днів після отримання рахунку про оплату за газ, спожитий у попередньому місяці.

Крім того, Споживач має право:

- у чіткий та прозорий спосіб безоплатно отримувати всю інформацію стосовно його прав та послуг, що надаються Постачальником, та інформацію про ціну природного газу, порядок оплати за спожитий природний газ, а також іншу інформацію, що має надаватись Постачальником відповідно до чинного законодавства та/або цього Договору;

- безоплатно отримувати інформацію про обсяги та інші показання власного споживання природного газу;

- звертатися до Постачальника для вирішення будь-яких питань, пов’язаних з виконанням цього Договору;

- вимагати від Постачальника надання письмової форми цього Договору, завіреної печаткою (за наявності) Постачальника;

-вимагати від Постачальника пояснень щодо отриманих рахунків і у випадку незгоди з порядком розрахунків або розрахованою сумою вимагати проведення звірки розрахункових даних та/або оскаржувати їх в установленому цим Договором порядку;

- проводити звіряння фактичних розрахунків з підписанням відповідного акта;

- за умови відсутності заборгованості за цим Договором перед Постачальником перейти на постачання природного газу до іншого постачальника та/або достроково призупинити чи розірвати цей Договір у встановленому цим Договором порядку;

- оскаржувати будь-які несанкціоновані, неправомірні чи інші дії Постачальника, що порушують права Споживача, та брати участь у розгляді цих скарг на умовах, визначених чинними нормативно-правовими актами та цим Договором.

 
Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com