Тема тижня  

   

   
Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
тіньова економіка

Через корупцію та незаконну економічну діяльність, зокрема фіктивне підприємництво, ухилення від сплати податків та шахрайство, в Україні на сьогодні існують значні ризики відмивання коштів.

Такого висновку дійшли члени Комітету експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів (MONEYVAL) у звіті, присвяченому Україні й оприлюдненому у вівторок, 30 січня, у Страсбурзі. Востаннє експерти MONEYVAL оцінювали ситуацію в Україні у 2009 році.

"Значна частка тіньової економіки, підживлена масовим використанням готівки, робить країну особливо вразливою", - йдеться у звіті. Головними механізмами відмивання коштів в Україні залишаються "так звані конвертаційні центри, через які фонди перетікають з реального у тіньовий сектор економіки, та які використовуються для конвертування коштів у готівку і виведення її поза межі країни".

У звіті наголошується, що відмивання коштів у країні все ще розглядається як "другорядний" злочин.

"Щоразу, коли виноситься вирок за відмивання грошей, він майже завжди м'який" — жаліються експерти, нібито не розуміючі, що головні корупціонери керують Україною і ховають велечезні гроші в офшорах.

Вони рекомендують увести до Кримінального кодексу положення, у якому б чітко йшлося про те, що "особа може бути засуджена за відмивання коштів навіть у разі відсутності засудження за предикатне правопорушення".

Експерти MONEYVAL вважають, що в Україні має проводитися більше розслідувань і ухвалюватися більше вироків у "справах, які стосуються корупції на високому рівні та розкрадання державного майна і активів, не лише особами, пов'язаними з колишнім режимом, але також з чинними урядовцями та їхніми партнерами".

Боротьбі з відмиванням коштів в Україні сприяло створення Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У звіті прозвучали компліменти і на адресу відділу фінансової розвідки за "якісний оперативний аналіз, розробку механізмів збору та оброки даних", завдяки чому значна кількість справ була передана до владоохоронних органів. Проте експерти звертають увагу, що фінансовій розвідці в Україні бракує сучасного програмного забезпечення, а штат її працівників недостатній для того, щоб впоратись "з обсягом роботи, який зростає".

Чтайте такожПорошенко продовжує погоджувати зарплати «в конвертах» співробітникам його корпорації

Тепер українська влада має вивчити рекомендації експертів MONEYVAL і повідомити про їх втілення на першій сесії комісії у 2019 році.

Як діти, вибачте…

Оксана Матвейчук

 
Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com