Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
зміняться правила введення будівлі в експлуатацію

22 березня кнопкодави ВРУ у першому читанні підтримали законопроект №7085 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері містобудування».

Нові зміни до сфери містобудування врегулюють ліцензування господарської діяльності з будівництва об’єктів з середніми та значними наслідками – СС2 та СС3. Серед них основними є:

- визначення повноважень органу ліцензування;

- визначення підстав для зупинення дії ліцензії;

- перелік порушень, усунення яких неможливе у процесі будівельної діяльності;

- визначення підстав та порядку відновлення дії зупиненої ліцензії;

- встановлення чітких термінів дій органу ліцензування по відновленню дії зупиненої ліцензії;

- деталізація підстав для надання суб’єкту будівельної діяльності терміну на усунення порушень, пов’язаних з додержанням ліцензійних умов.

У законопроекті пропонується передати функції контролю за проведенням обстеження об’єктів та реалізацією заходів щодо забезпечення надійності та безпеки під час їх експлуатації виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.

Такі зміни дозволять місцевій владі контролювати повний «життєвий» цикл будівель та споруд: від виділення земельної ділянки, видачі містобудівних умов та обмежень щодо її забудови, дозволу на початок будівництва і прийняття готового об’єкта в експлуатацію до забезпечення надійності та безпеки будівель під час усього періоду їх існування.

Окрім того, органи місцевого самоврядування будуть відповідальними за присвоєння адрес об’єктам нерухомого майна у межах населених пунктів, а також підготовки і внесення на розгляд ради пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою на своїй території. Після ухвалення закону № 7085 адреса добудованому об’єкту буде присвоюватися за 5 робочих днів з дня отримання повідомлення від органу держархбудконтролю про реєстрацію декларації про готовність об’єкта до експлуатації або видачі відповідного сертифіката.

акож місцеві державні адміністрації матимуть повноваження у питаннях найменування вулиць та споруд, розташованих за межами населених пунктів, присвоєння адрес об’єктам нерухомого майна за межами населених пунктів.

Оксана Матвейчук

 

 
Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com