Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Шафа-купе

Останнім часом на меблевому ринку шафи-купе все активніше витісняють своїх класичних попередників.

Вони набули настільки масового поширення завдяки очевидним речам:

 • багатоваріантності стосовно габаритів та конфігурацій
 • універсальності щодо стилю інтер’єру – вони будуть органічними як в стилі мінімалізму, так і в стилі арт-декор, хай-тек або лофт. Все буде залежати лише від використаного декору в оформленні шафи-купе

Практичність та дизайнерські інновації

Шафи-купе з’явились відносно недавно (в сенсі історії меблів) як результат симбіозу інженерної думки та дизайнерського хисту.

Для користувача найбільш привабливими є такі прагматичні речі, як

 • істотна економія площі. Завдяки тому, що цей тип шаф має розсувні, а не звичайні двері, економиться «сліпа зона», що потрібна у разі їх відкриття;
 • підвищена місткість, завдяки чому саме шафи-купе є лідерами на меблевому ринку серед усіх систем зберігання. Завдяки більш ергономічному і виваженому, ніж у класичних шаф, внутрішньому наповненню функціонально вони набагато багатогранніші, і виступають як системи збереження не лише одягу та взуття, але й різних побутових дрібниць та техніки типу прасувальної дошки, сушарки для білизни або пиловсмоктувача.

Відносно дизайну інтер’єрів шафи-купе можна назвати лідерами щодо універсальності їх застосування в різному стилістичному направленні. Досягнуто це завдяки різноманітним варіантам декору фасадів, а також розмаїттю їх габаритів, форм та конструкцій.

В плані дизайну шафи-купе дуже виграшний варіант, оскільки вони характеризуються багатоманітним кольоровим та текстурним рішенням вкупі з розмаїтим оформленням їх фасадів. Це можуть бути двері

 • дзеркальні
 • оброблені піскоструєм (декор-скло)
 • оформлені за допомогою фотодруку
 • обклеєні глянцевою плівкою
 • з бамбуковим оздобленням
 • з оздобленням штучною шкірою

Класифікація шаф-купе за принципом конфігурації

Років зі 20 тому на вітчизняному ринку були лише прямі шафи-купе з дверима, витягнутими в одну лінію. Досить часто вони використовувались не лише в якості систем зберігання, але і як своєрідний розділювач кімнати. Зараз їм на зміну прийшли модульні, мобільні або стаціонарні перегородки. Тобто ця функція шаф-купе майже відійшла в минуле, лише в квартирах-студіях зрідка вони ще виступають і в цій ролі.

Останнім часом все більшої популярності набувають

 • кутові шафи-купе,
 • симбіоз кутового і прямих, коли дві шафи зістиковуються кутовою або встановлюються під прямим кутом один до одного,
 • радіусні. Особливий вид шаф-купе, що має зігнуті двері, які переміщуються по радіусних направляючих. 

Будь-який з цих типів може бути корпусним або вбудованим. Завдяки максимальному використанню площі кімнати останній найприйнятніший. Незважаючи на те, що його корисний об'єм дещо більший, вони дешевші за корпусні аналоги. Але є у вбудованих й суттєві недоліки. По-перше, не в кожній квартирі її планування дозволяє вбудувати шафу-купе. По-друге, неможливо змінити місце його розташування. Тобто, при зміні дизайн-концепції інтер’єру шафа-купе залишиться на попередньому місці. Єдине, чому можна надати інше звучання, фасади.

Варіанти декорування фасадів

Як при купівлі шафи-купе, так і при ремонті і зміні інтер’єру житла одним з основних є питання бюджету цих робіт. Найдешевшим варіантом  є облицювання фасадів шаф-купе пластами ДСП. Це найменш цікавий з точки зору дизайну варіант. Є інші, більш креативні, які виконують паралельно декілька функцій:

 • надають шафі-купе більш привабливий зовнішній вигляд
 • доповнюють інтер’єр кімнати цікавим акцентом
 • візуально розширюють і поглиблюють простір житла

Мова йде про оздоблення фасадів шаф-купе такими матеріалами, як дзеркало, скло, бамбукове оздоблення, або оздоблення штучною шкірою, фотодрук.

Дзеркальні фасади завжди збільшують простір, декор-скло надає додаткової глибини і привабливості всьому інтер’єру . Оздоблення фасадів штучною шкірою наділить все приміщення особливою вагомістю та значущістю. Оздоблення ж бамбуком зробить шафу-купе  органічною складовою східного стилю. Що стосується фотодруку, тут можливо декілька варіантів:

 1. Якщо це буде пейзажне зображення, воно стане яскравою плямою в інтер’єрі і збільшить його простір.
 2. 3D ілюстрації поглиблюють простір, але мало в якому стилі будуть сприйматись органічно. Тому з цим варіантом потрібно бути обережними.
 3. Геометричний малюнок може доповнити інтер’єр кімнати, але не буде виконувати ролі «розширювача» простору.

Тобто, вибір шафи купе залежить від багатьох складових, як то власний смак, стиль інтер’єру, площа житла та кошторис. Але перевага сучасного моменту в тому, що який би з варіантів ви не вибрали, сучасний меблевий ринок зможе задовольнити всі ваші потреби. Наприклад в магазині MebSHop можна підібрати шафу-купе на будь-який смак за дуже розумну ціну.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com