Тема тижня  

   

   
Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   

Мінрегіон розробляє проект закону, який зробить прозорим ринок оренди житла.

Журналісти порталу нерухомості Domik.ua поцікавилися станом ринку оренди житла в Україні в 2018 році і відправили запит до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

У відповіді на звернення відомство повідомило про те, що не має точної інформації про чисельність орендарів квартир в Україні. «За приблизними даними, житло в нашій країні знімають 1,4 млн громадян. Насправді орендувати квартири змушені набагато більше українців. Точні цифри орендарів житла озвучити складно», - сказано у відповіді відомства.

Причина недостовірних даних в тому, що 70% операцій ринку оренди житла в Україні відбувається в тіні. Це, за оцінкою Мінрегіону, призводить до таких наслідків:

- орендодавці приховують отримані за договорами оренди доходи і не платять з них податки.

- орендодавці не дають згоди на реєстрацію мешканців-орендарів за їх фактичним місцем проживання;

- орендодавці та орендарі не захищені на законодавчому рівні.

Для виправлення цієї ситуації Мінрегіон розпочав розробку законопроекту, який закріпить правові, економічні та організаційні засади створення і використання орендного житла. «Мета даного законопроекту - вивести орендне житло з тіні, створити прозорі відносини між орендодавцям і орендарем, створити сприятливі умови для інвестицій в орендне житло» - сказано у відповіді відомства.

У Мінрегіоні прогнозують, що реалізація законопроекту дасть такий ефект:

- дозволить в стислі терміни значно збільшити загальний обсяг житлового фонду України за рахунок сучасного орендного житла;

- створить умови для інвестицій в орендне житло - в тому числі іноземних;

- наповнить ринок пропозиціями якісного орендного житла, що знизить ринкову ціну орендної плати;

- активізує будівельну та суміжні галузі України.

Ймовірні терміни затвердження законопроекту Кабінетом міністрів і передачі його на розгляд в парламент, відомство не вказало.

Висновки:

1) В Україні немає обліку ринку оренди житла в повному обсязі.

2) Мінрегіон має тільки приблизны даними про ринок орендного житла.

3) Мінрегіон не визначив терміни, коли Кабмін затвердить законопроект про врегулювання ринку орендного житла і направить його на розгляд в парламент.

 
Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com