Тема тижня  

   

   
Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Монетизація субсидій

Сім'я замість платіжки, в якій вказується сума за комуналку вже з урахуванням знижки, отримає живі гроші. В першу чергу, монетизують внески ОСББ, платежі на обслуговування будинку та прибудинкової території.

У Міністерстві соціальної політики відзначили, що для послуг, які надаються централізовано (водопостачання, опалення і електроенергія) доведеться для кожної квартири відкривати персональний рахунок в банку. Будуть відкриватися цільові рахунки і субсідіанти отримають на руки так звані "соціальні картки". Сплатити за їх допомогою можна буде тільки рахунки за воду, тепло, газ, світло, а ось розплатитися в супермаркеті або зняти готівку в банкоматі не вийде, повідомляє news.enovosty.com.

"Після випуску таких карт більшість субсідіантов в будинку ОСББ отримуватимуть гроші безпосередньо на картки", - заявили в Міністерстві соціальної політики. Після того, як оновлену програму випробують на будинках з ОСББ, практику поширять і на інших українців.

Нагадуємо, що одна з останніх версій методики передбачала, що субсидії призначатимуть в межах соціальних нормативів, але по факту споживання. Це означає, що якщо витратив більше норми, то дадуть гроші тільки на норму, а якщо витратив менше норми, то дадуть гроші на менший обсяг. З одного боку, така методика дозволяє державі економити на субсидіях, а з іншого - не стимулює економити комунальні послуги. Є і другий варіант, який раніше також озвучували в уряді - надсилати гроші на оплату комунальних послуг на норматив, а якщо витрачають менше, віддавати ці гроші сім'ям. В такому випадку на монетизації можна буде заробляти.
Однак, міжнародні кредитори України наполягають - перед тим, як проводити монетизацію, потрібно посилити перевірку одержувачів знижок.

 
Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com