Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Зарплата в Україні зростає, але доходи падають

Середня і мінімальна зарплати в Україні ростуть, а купівельна спроможність населення падає. Чому зростання мінімальних зарплат і пенсій не робить українців багатшими?

Про причини такого парадоксу ТРК «ГРАД» розповів генеральний директор української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Більшість жителів країни живуть за рахунок заробітної плати та соціальних виплат, говорить експерт. Інші види доходів займають мізерний відсоток.
За дослідженнями Держстату, 58% наших доходів в минулому році становили заробітні плати. Приблизно чверть всіх доходів середньостатистичної української сім'ї займають соціальні виплати: стипендії та пенсії. При цьому, доходи від підприємництва в минулому році зменшилися на 20% і зараз складають 4% від доходів сім'ї, а доходи від підсобної діяльності - городів, тварин - корів, свиней впали з 8-и до 7-и відсотків.

Купівельна спроможність населення поступово падає. Так як ціни у вітчизняному роздробі на соціально значущі продукти ростуть набагато швидше, ніж зарплати і пенсії.

Сім'я, яка отримує середню зарплату, може купити за рік картоплі на 27% більше, білого хліба, здавалося б, хліб всього на 1% більше, ніж роком раніше. Але при цьому, третина регіонів зменшила свою купівельну спроможність навіть в білому хлібі. По молоку купівельна спроможність на 5% менша, ніж в 2017-му році, а свинини - на 11% менша, ніж в минулому році.

Олексій Дорошенко пояснює зниження купівельної спроможності населення тим, що зростання зарплат і пенсій у нас - штучний і не забезпечений реальними досягненнями економіки.
І якщо дійсно пенсія зростає не так швидко, як ціни, то, здавалося б, зарплата повинна зростати набагато більшими темпами. В результаті таких простих зіставлень можна припустити, що великими темпами зростає не середня зарплата, яка виплачується, а середня зарплата «на папері». І вона дійсно зростає рекордними темпами, а в результаті ми маємо набагато менше, ніж нам розповідають.

Експерти прогнозують, що в цьому році ціни на продукти в середньому по Україні виростуть на 13-14%. Так що, навіть якщо уряд все ж таки зважиться в черговий раз підвищити «мінімалку» до 4 200 грн. і перерахувати пенсії, краще жити від цього українці не стануть. А криза у вітчизняній економіці ризикує тільки посилитися - резюмують економісти.

 
Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com