Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Податок на прибуток замінить податок на витрати

Надто складне адміністрування податку на прибуток уже давно спонукає до його заміни на щось інше. Найчастіше пропонується запровадити податок на виведений капітал.

Пристав на цю пропозицію й глава держави, внісши до парламенту проект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал» (№8557). Анонсована мета — вивільнення коштів на розвиток та модернізацію підприємств.

Новий податок передбачається запровадити з 1.01.2019. При цьому банки зможуть ще 3 роки застосовувати податку на прибуток, якщо захочуть.

Об'єктом оподаткування за ставкою 15% стануть операції з виведення капіталу. Зокрема, виплата дивідендів на користь неплатника, повернення внесків власнику корпоративних прав — неплатнику (у сумі, що перевищує вартість внеску) тощо.

Прирівняні до них операції, як-от фінансова допомога, надана неплатнику або пов'язаній особі; переказ коштів за кордон; погашення зобов'язань, що не призводить до зарахування коштів або отримання майна, робіт, послуг, тощо оподатковуватимуться за ставкою 20%.

Утім, бухгалтерам не варто очікувати суттєвого полегшення роботи. Адже доведеться ретельно контролювати ціноутворення та перевіряти контрагентів. Операції з відхиленням від звичайної ціни, а також відносини із неплатниками податку викликатимуть прискіпливу увагу фіскалів.

У розрахункових документах платник буде зобов’язаний вказати спеціальний код, якщо операція проводиться із неплатниками, зокрема, фізичною особою, неприбутковою чи бюджетною організацією, а також «спрощенцями». Така інформація автоматично потраплятиме до контролюючих органів.

 
Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com