Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
експерт пояснив, як зберегти заощадження під час кризи

Через зростання курсу долара, яке вже спровокувало підвищення цін на бензин,фінансисти радять українцям в нестабільний період диверсифікувати свої заощадження, тобто зберігати гроші в різних валютах.

За словами старшого аналітика ГК Forex Club Андрія Шевчишина, при грамотному підході така тактика дозволить не тільки зберегти нажите, але і трохи заробити.

    "Для валютного ринку за останні роки сформувався досить чіткий сезонний тренд, який можна використовувати для заробітку всередині року. Наприклад, коли гривня зміцнюється в першій половині року, можна зберігати заощадження в гривні, а в середині року купувати валюту і розміщувати її на депозиті. Втім, необхідно чітко розуміти прибутковість цієї операції. Якщо дохідність за гривневим депозитом порівнянна із прибутковістю валютного депозиту з урахуванням девальвації, операція такого обміну буде недоцільна. Наприклад, за гривневим депозитом за 6 місяців можна заробити 7,5%, по валютному – 2,3%. Якщо, за найближчі 6 місяців девальвація гривні не перевищить як мінімум 5,7% (тобто ваш заробіток від конвертації і валютного депозиту складе 8%, що на 0,5% вище, ніж гривневого), проводити конвертацію гривні в долар не має сенсу", – підказує Шевчишин.

Також експерт радить користуватися різними фінансовими інструментами.

    "Грошовими заощадженнями потрібно давати працювати: банківський депозит, і ОВДП і інвестиції на фондових майданчиках. При цьому найбезпечнішими є ОВДП і депозит, ризиковими - інвестиції на фондових майданчиках, але й потенційна прибутковість на ринку акцій значно вище", - відзначає Шевчишин.

Він уточнює, що "на руках" має залишитися гривні на три місяці витрат (майже як покриття золотовалютними резервами тримісячного чистого імпорту). В такому випадку, не виникне складнощів при непередбачених обставин і витратах. Решта заощадження необхідно диверсифікувати.

Loading...
 
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com