Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Мінфін вивчає сценарій курсу долара у 36 гривень

    Міністерство фінансів України при складанні прийнятої Кабміном Стратегії управління держборгом вивчило п'ять альтернативних шокових сценаріїв, які можуть очікувати державу.

    Ці сценарії відображаються на показниках боргу, впливаючи на потреби в фінансуванні, а також обсяг державного боргу, і включаються в розрахунки з 2018 року, повідомляє businessua.com.

    Перший сценарій "Валютний шок" передбачає девальвацію гривні на 20% протягом 2018 року в порівнянні з валютним курсом 30,1 грн за долар. Тобто, це девальвація до 36 грн за долар. Раніше в Мінфіні пояснювали, що зростання курсу долара навіть на одну гривню збільшує держборг України на 40 мільярдів гривень.

    Другий сценарій "Шок відсоткових ставок" передбачає зсув вгору кривих доходностей (для внутрішнього і зовнішнього боргу), який вплине на інструменти фінансування.

    Третій "Стрес-сценарій на основі зростання реального ВВП" робить акцент на ймовірності падіння темпу приросту реального ВВП протягом трьох років на 5 п.п., 3 п.п. і 1 п.п. відповідно.

    Четвертий сценарій "Шок первинного балансу": мова йде про первинний баланс держбюджету. Негативний баланс на рівні 2% від ВВП призведе до збільшення валової потреби у фінансуванні.

    П'ятий сценарій "Шок умовних зобов'язань" передбачає, що стійкість фіскального сектора може погіршитися у зв'язку з ризиками надпланових зобов'язань. Йдеться про загрозу збільшення навантаження на держбюджет на 1 млрд доларів щорічно в 2018-2020 роки. Шок відповідає реалізації приблизно 80% зобов'язань в обсязі 94 млрд грн. "У випадку України цей ризик пов'язаний з вразливим банківським сектором, фінансовою підтримкою держпідприємств і т.д.", – зазначено в Стратегії.

    Нагадаємо, Стратегія управління держборгом України передбачає зниження показника боргу до кінця 2020 року до рівня не вище 49% ВВП. Як повідомляли в Мінфіні, рівень держборгу 60% ВВП вважається безпечним для економіки.

    Як відомо, Україну чекають серйозні виплати за держборгом. Пікове навантаження щодо виплати припаде на 2019 рік. У Мінфіні вважають, що впоратися з борговим навантаженням Україні допоможе вихід на міжнародні ринки запозичень.

    При цьому прем'єр-міністр Володимир Гройсман визнавав, що Україна має серйозні проблеми із зовнішнім боргом. Голова уряду підкреслює, що високий рівень держборгу заважає підвищити соціальні стандарти в Україні.

Loading...
 
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com