Тема тижня  

   

   
Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Шульмейстер

Після революційних подій минулої зими, український політикум більше півроку перебував у стані стабільної турбулентності. Великі надії покладалися на проведення позачергових парламентських виборів, які повинні були очистити правлячу верхівку від корупціонерів і «кнопкодавів». 

Українці хотіли бачити нові обличчя, як у парламенті, так і в уряді. Вибори відбулися, новий склад Верховної Ради був обраний, сформували і новий Кабмін. Міністерські портфелі в ньому вперше в історії отримали іноземці. Але чи зможуть вони впоратися з головною проблемою української влади - корупцією, і чи будуть працювати в інтересах України, а не своїх власних? Ці питання поки залишаються відкритими. На жаль, деякі призначення в міністерствах і відомствах другого Кабміну Яценюка вже викликають серйозні питання. Так, високу посаду в Мінінфраструктури отримав голландець Володимир Шульмейстер, екс-керівник мережі «Фокстрот», звільнений за фінансові махінації в особливо великих розмірах.

Від проектувальника турбін до гендиректора

Біографія Шульмейстера, розміщена на сайті міністерства, вміщається в кілька скупих рядків: народився в Миколаєві, на зорі незалежності закінчив місцевий кораблебудівний інститут за спеціальністю "турбінобудування". Потім переїхав до Голландії, де продовжив навчання в університеті технологій Delft. Після випуску деякий час працював у дослідному інституті, але потім вирішив змінити сферу діяльності і влаштувався в Fortis Bank на посаду менеджера відділу зернових і олійних продуктів. На початку «нульових» повернувся в Україну і зробив спробу організувати свій бізнес, відкривши консультаційну компанію ComFi Solutions SA. Але найцікавіша сторінка його біографії розпочалася в листопаді 2005 року, коли Шульмейстер був призначений на посаду фінансового директора однієї з найбільших роздрібних мереж - «Фокстрот». Саме тут молодий фінансист з дипломом інженера почав грати «по-крупному» і провертати сірі схеми, що коштували згодом його роботодавцям мільйонів гривень.

«Відділ контрабанди» і знакові знайомства

Для розуміння масштабів махінацій варто відзначити, що на той момент «Фокстрот» був найбільшим роздрібним продавцем імпортної побутової техніки та електроніки в Україні. З понад 300 магазинами по Україні і за кордоном і штатом в понад 12 тис. cпівробітників, щорічний оборот мережі обчислювався мільярдами гривень. І саме контролювати ці колосальні за обсягами фінансові потоки, а також відповідати за платежі, у тому числі і на митниці, і було доручено Шульмейтеру як фінансовому директору.

У «Фокстроті» Шульмейтер познайомився з нинішнім міністром аграрної політики Олексієм Павленко, який з 2006 року обіймав посаду виконавчого директора компанії та відповідав за інвестиції групи в Україні та Молдові. Знайомство це багато в чому визначило подальший хід кар'єри нинішнього заступника міністра інфраструктури. Спільно з Павленко та за підтримки керівника афілійованої з «Фокстротом» страхової компанії «Добробут та Захист» Костянтина Ксєніч, Шульмейстер взявся за активне розпилювання коштів рітейлера.

З цією метою було створено спеціальний відділ, який курирував питання «правильного» проходження вантажів через митницю. У компанії цей відділ, за який безпосередньо відповідав Шульмейстер, називали просто - відділ контрабанди. Були розроблені різні схеми з імпорту сірого товару в Україну та ухиляння від сплати митних зборів. Важливою частиною тіньових схем Шульмейтера і Павленко стала страхова компанія «Добробут та Захист», через яку переводилися в готівку і відмивалися доходи від сірого імпорту. Потім гроші виводилися через офшори за кордон, і використовувалися, зокрема, для покупки нерухомості і в цьому досвід проживання за кордоном Шульмейстера здорово допоміг.

Про тісну корупційну спайку, що сформувалася між Шульмейтером і Павленко, свідчить той факт, що Павленко і Шульмейстер з тріском вилетіли з «Фокстроту» одночасно - в 2009 році. Така кардинальна рокіровка на керівних посадах великої фірми зазвичай не відбувається без вагомих на те причин, та й тим більше в період, коли Україна вже минула пік фінансової кризи. У інвесторів «Фокстроту» були всі підстави звільнити Павленко і Шульмейстера, адже недоїмки по касах за рахунок продажу товарів «наліво» і махінації зі страховками обчислювалися мільйонами гривень. Крім підмоченої репутації найбільшого рітейлера, Шульмейстер залишив після себе і шлейф непогашених кредитів, які лягли додатковим тягарем на фінансовий стан групи.

Гроші «Фокстроту» Шульмейстер виводив і конвертував через «Конверсбанк», засновником якого була ще одна непересічна постать - президент Національної Федерації самбо України Олексій Савченко. До 2003 року Савченко працював у столичній міліції й дослужився до заступника начальника київського УБОЗу. Там же, до слова, в той період часу працював і нинішній Генпрокурор Віталій Ярема. Звільнившись з «органів» у 2003 році, Савченко пішов у бізнес, у 2004 році працював заступником голови правління банку «Родовід» Юрія Іванющенка (також відомого як Юра Єнакієвський), а в 2006 році відкрив власний «Конверсбанк». Примітним є і той факт, що в київському УБОЗі разом з Савченко та Яремою працював і екс-міністр оборони Валерій Гелетей. З чуток, саме останній і лобіював призначення Шульмейстера на високу посаду в Мінінфраструктури.

Після звільнення з «Фокстроту» шляху Павленко і Шульмейстера на деякий час розійшлися.

Шляхи Павленко і Шульмейстера перетнулися вже в новому Кабміні, сформованому після позачергових парламентських виборів. Павленко став міністром АПК, а Шульмейстер несподівано опинився в Мінінфраструктури. Причому людині без профільного досвіду довірили відразу кілька стратегічних напрямків. У міністерстві він відповідатиме за морську сферу, авіацію, "Укрпошту", Укравтодор, і головне - вирішувати майнові питання та питання безпеки. Чи будуть ці рішення йти в розріз з інтересами держави і в обхід законодавства? І чи стане Мінінфраструктури для Шульмейстера другим «Фокстротом» - аферою тільки в ще більших масштабах? 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com