Enter your email address:

   
   
Кабмін готує масштабні зміни в соцвиплатах: як зміняться пільги, субсидії та соцдопомога

У Кабінеті міністрів готують єдиний закон про об'єднання всіх діючих норм про підрахунок розміру і виплати допомоги громадянам від держави.

Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева, пише Аиф.

Згідно з проектом, розмір соціальної допомоги осіб буде визначатися строго виходячи з їх доходів, тобто, для кожного розмір пільги, субсидії та іншої допомоги буде різним.

Міністр зазначив, що таким чином "зрівнялівка пільг" в Україні буде повністю ліквідована, а соціальну допомогу будуть отримувати лише ті громадяни, які її потребують і в тому розмірі, який їм необхідний для забезпечення базових потреб.

"Є різні види допомоги, яка виплачується не за принципом, чи потребують її люди  чи ні, а тому, що у них той чи інший соціальний статус. Є категорії, де дуже багато бідних людей, але не можна забувати, що не всі з них мають однаковий достаток. Головна ідея допомоги людям — вона повинна виходити не з того, який у них статус, а з доходів. Соціальна категорія — це не ключове: інвалід це чи чорнобилець — неважливо, головне — матеріальний стан людини", — повідомив міністр.

Також глава Мінсоцполітики анонсував зміни в законодавстві, які передбачають зняття необхідності оформлення пільг. Державні відомства при отриманні інформації про особу, що має право на пільгу, самі будуть зв'язуватися один з одним і, таким чином, пільги почнуть нараховуватися автоматично.

Окремо в закони будуть введені коефіцієнти збільшення допомоги від держави при зміні доходів особи або статусу.

Рева додав, що напрацювання в законодавство з цих питань вже існують, уряду залишилося звести їх і прийняти єдиним законом.

"Допомогу можна буде отримати одразу, а не збирати купи документів. Зараз вони різні: щоб отримати статус матері одиночки, малозабезпеченої сім'ї, дитини-інваліда і т. д. Природно, різні категорії можуть мати різні потреби, тому потрібно передбачити певні коефіцієнти збільшення цієї допомоги. Низький дохід буде розраховуватися виходячи із закону про прожитковий мінімум. Ці критерії розроблені давно, але треба їх звести докупи, спростити систему", — зазначив міністр.

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com