Enter your email address:

   
   

Приплив валюти в країну сповільниться, але катастрофи не станеться.

Українські боргові папери різко обвалилися після публікації закритого звіту американського інвестиційного банку Morgan Stanley для своїх клієнтів.

За одну торговельну сесію вартість українських євробондів зменшилася на більш ніж 3%.

Нагадаємо, на наступний день після зміни Кабінету міністрів 4 березня, іноземні інвестбанкіри висловили ряд побоювань щодо майбутнього реформ в Україні та можливого збільшення дефіциту держбюджету.

Вони порадили своїм клієнтам скоротити свої позиції в єврооблігації України, а замість цього вкладатися в єгипетські облігації.

Але далеко не всі побоювання закордонних інвестиційних банкірів дійсно виправдані, вважають експерти. Хоча і не виключають, що масовий вихід інвесторів з українських паперів, що загрожує деякими проблемами для національної економіки.


Тиск на гривню

За словами експертів, будь-яка зміна уряду чи перестановки в економічному блоці негативно впливають на ринок і інвесторів.

В даному випадку інвестори і, особливо, нерезиденти не знають, як себе вести і чого очікувати від виконавчої влади. Для розуміння ситуації необхідно більше часу.

"Розпродаж євробондів на вторинному ринку не вплине на вартість обслуговування старого боргу. Однак вартість нових запозичень може вирости, слідуючи загальному тренду. Тобто, зараз розміститься буде набагато важче і дорожче, ніж раніше", - зазначив керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин.

Єврооблігації потягнуть за собою і облігації внутрішньої державної позики (ОВДП).

НБУ вже фіксує зниження обсягів облігацій на рахунках нерезидентів і цей процес буде тільки посилюватися, вважають експерти. Це безпосередньо може відібитися на курсі національної валюти.

"Як результат, гривня буде перебувати під тиском, оскільки нерезиденти будуть значно менше заводити іноземну валюту в країну і більш того, почнуть виводити свої капітали, продаючи гривню", - додав Андрій Шевчишин.


Не все так страшно

Разом з цим, записка банкірів з Morgan Stanley не так однозначно негативна, як це може здатися з заголовків в ЗМІ, говорять експерти.

По-перше, розтиражована рекомендація "продавати єврооблігації України, купувати єврооблігації Єгипту" була вперше сформована даною компанією ще в лютому, а зараз аналітики просто її повторили з нагоди комунікації відносної зміни уряду в Україні.

"Важливо відзначити, що операції з єврооблігаціями на вторинному ринку здійснюються поза Україною і практично ніяк не впливають на місцевий валютний ринок безпосередньо", - зазначила виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

По-друге, аналітики Morgan Stanley в останній записці підтверджують очікування істотного припливу іноземних покупців в українські ОВДП: вони оцінюють обсяг розміщення ОВДП у 2020 році в 69 млрд грн, з яких, на їхню думку, 53 млрд грн викуплять нерезиденти.

По-третє, побоювання з приводу України викликані невизначеністю щодо економічної програми курсу нового уряду.

"Частина цих побоювань вже була спростована заявами прем'єр-міністра і міністра фінансів, який наголосив на важливості співпраці України з МВФ вже після розсилки гучної аналітичної записки", - зауважила Олена Коробкова.

По-четверте, негативні рекомендації щодо єврооблігацій такий периферійної країни як Україна в умовах високої волатильності світових фінансових ринків і масового виходу інвесторів з високоризикових цінних паперів (до яких все ще відносяться і наші єврооблігації) - цілком природні, кажуть експерти.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com