Enter your email address:

   
   
Україна за крок від колапсу: занепад промисловості призведе до збільшення трудової міграції

Саме в промисловості зараз найбільш високооплачувані робочі місця.

Зовсім недавно вкотре було підняте дуже болюче для України питання. Питання деіндустріалізації. Держслужба статистики відкоригувала дані про зниження промислового виробництва в Україні: за новими підрахунками вийшло, що промвиробництво впало 2019 року і порівняно з 2018 роком всього на 0,5%, а не 1,8%. Таке поліпшення показників відбулося тільки завдяки новому підходу до розрахунків.

Деіндустріалізація економіки призведе до масового безробіття та трудової міграції найбільш мобільного населення в пошуках кращої долі, впевнені експерти. А падіння ВВП – до інфляції і девальвації гривні.

    "За даними Держстатистики, саме в промисловості, а не в агросекторі, сервісі або торгівлі, найбільш високооплачувані робочі місця, – зазначив Віктор Скаршевський. – Якщо продовжиться скорочення виробництва, почнуть закриватися заводи, опиниться вивільнений значний трудовий потенціал, прогодувати який завдяки допомозі з безробіття влада будуть не в змозі. А це загрожує зростанням соціальної напруженості, масовими протестами. Так, можна розвивати агросектор, але на ринку землі стільки людей не потрібно. У підсумку через 10 років в Україні залишаться близько 20 млн осіб, це загалом люди похилого віку і діти, інші емігрують, або поїдуть на сезонні заробітки з некваліфікованим або важкою фізичною працею".

Олег Пензин говорить, що деіндустріалізація негативно позначиться на всіх сферах життя українців: це і зниження грамотності населення – інженери виявляться не потрібні; і зниження якості освіти та медицини – на навчання лікарів і вчителів та на їхні зарплати у держави не буде грошей, адже, якщо зникне промисловість, то наповнювати бюджет буде нікому. І, нарешті, поступове знецінення гривні та зростання цін на товари першої необхідності.

"Звичайно, ці фактори діятимуть поступово, багато років, та зрештою стануть незворотними", – резюмував Пендзин.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com