Enter your email address:

   
   

За перший квартал 2020 року митниця недовиконала план надходження митних платежів до бюджету на 20% через динаміку імпорту та курс долара до гривні.

Про це 27 квітня повідомив колишній очільник Державної митної служби Максим Нефьодов у програмі «Свобода слова» на ICTV.

«У нас курс, який був у 1 кварталі, відрізняється на 6% від того курсу, який закладений в бюджет. І друге питання — це динаміка імпорту», — зазначив він.

За словами Нефьодова, у бюджет заклали «супер оптимістичні» темпи зростання імпорту на 11,3%, у той час, як в реальності імпорт за цей період впав на 2%.

«У нас впав імпорт промислового обладнання, дизеля, газу, вугілля і так далі. Чому? Тому що у нас, на жаль, падає промислове виробництво, тому що в нас не літають літаки, не їздять пасажирські потяги, зменшилися перевезення автотранспорту», — зазначив він.

За підрахунками Міністерства фінансів, за 2019 рік та перший квартал 2020 року надходження митних платежів до бюджету були на 76 мільярдів гривень меншими, аніж закладалося у плани. Саме недонадходження доходів від митниці та податкової в уряді називають однією з причин того, чому було звільнено керівництво цих служб.

Зазначимо, що надходження митних платежів до бюджету залежить від низки факторів, зокрема курсу валют та обсягів імпорту. У 2019 році курс гривні був міцнішим, аніж закладалося у бюджеті, тому митниця недовиконувала планових платежів. Цей же ефект спостерігався на початку 2020 року. Згодом курс долара зріс, однак скоротилися обсяги імпорту товарів, що також вплинуло на митні надходження.

Нагадаємо, 24 квітня Кабмін звільнив з посад очільника Державної митної служби Максима Нефьодова та главу Податкової служби Сергія Верланова. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що це зробили за поданням чинного міністра фінансів Сергія Марченка «у зв'язку зі зміною уряду».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com