Enter your email address:

   
   

Нацбанк очікує, що українці почнуть після карантину більше витрачати готівки.

У НБУ не очікують, що після завершення карантину всі побіжать купувати долари

У Національному банку України запевнили, що вміють працювати з ринком так, щоб не було різких коливань курсу, якщо вони раптом почнуться.

Про це в інтерв'ю BBC News Україна сказав голова Національного банку Яків Смолій.

За його словами, сьогодні системні банки мають можливість надавати послугу обміну валюти онлайн через банківські програми. Клієнти, які мали безготівкову гривню, мали можливість поміняти її на безготівковий долар. Готівкові були доступні для обміну в банківських відділеннях і небанківських пунктах обміну, які не закривалися на карантин.

"Так що населення мало можливість обміняти гроші, коли хотілося", - сказав Смолій.

В НБУ не очікують, що після завершення карантину всі побіжать купувати долари.

"Думаю, в першу чергу населення почне витрачати кошти, які у них ще є, тому що є певний відкладений попит. Хоча попит залишатиметься ще достатньо пригніченим, ми очікуємо деяке збільшення споживання, якщо порівняти з карантином, а не на збільшення валютних накопичень або валютних операцій", - сказав глава Нацбанку.

Смолій зазначив, що НБУ вміє справлятися з коливанням курсу.

"Для нас коливання курсу не є якоюсь страшилкою, ми вміємо з ними справлятися. Як ви бачили, в березні, коли був певний ажіотаж, ми виходили на ринок з інтервенціями. Ми продали понад 2 млрд доларів, щоб стримати ці ажіотажні настрої. Сьогодні курс навіть трохи зміцнився, і ми викуповуємо долари на ринку в міжнародні резерви. За другий квартал ми викупили майже мільярд доларів, тобто тренд розвернувся у зворотному напрямку. Ми вміємо працювати з ринком так, щоб не було різких коливань, якщо вони раптом почнуться", - додав Смолій.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com