Enter your email address:

   
   

Верховний суд вирішив оскаржити законність обмежень, запроваджених в Україні у зв'язку з коронавірусом, які діють в країні з 6 квітня. Зокрема, ВС підготував конституційне подання, і планує його подати Конституційного суду.

КСУ просять оцінити на відповідність Конституції рішення про обмеження прав українців у період карантину. Про це повідомляє Lb.ua. Зокрема, йдеться про права на підприємницьку діяльність, мирні зібрання, доступ до медичної допомоги, а також роботу закладів громадського харчування, спортивних клубів, розважальних закладів, перевезення пасажирів та інші.

"Критерієм виправданості втручання держави в права людини, обмеження прав і свобод, згідно з практикою Європейського суду з прав людини, є переслідування легітимній меті ... В той же час, актуальні коментарі представників органів влади, зокрема, посадових осіб, які відповідно до законодавством уповноважені ініціювати конкретні карантинні заходи, свідчать про те, що наведена вище легітимна мета не супроводжувала кожну з таких обмежувальних заходів ", - йдеться в проекті.

У документі йдеться про те, що не всі обмежувальні заходи супроводжувалися "легітимною метою", що, в свою чергу, підтверджується заявами представників влади. Наприклад, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що закриття парків і обприскування доріг мало психологічний, а не епідеміологічний вплив. Раніше ASPI news повідомляло, що у МОЗ повідомили, які області не готові до послаблення карантину.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com