Enter your email address:

   
   

Директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва під час телефонної розмови із президентом України Володимиром Зеленським нагадала, що незалежність Національного банку України є однією з вимог поточної програми співпраці Києва з Фондом.

Про це повідомила пресслужба МВФ.

За підсумками розмови Георгієва зазначила, що в неї відбулася "відкрита дискусія" із Зеленським "щодо побоювань через тиск, який чинять на Національний банк України".

"Реформа НБУ і його результати протягом останніх п'яти років – явна історія успіху для України. Незалежний центробанк сприяє макроекономічній стабільності, підтримує довіру інвесторів і захищає фінансову систему – усе це є найважливішою умовою для інвестицій і зростання. Дії НБУ відіграли важливу роль у стабілізації економіки. Успішне очищення фінансового сектору, який було зруйновано шахрайством, також є заслугою наглядової роботи НБУ", – підкреслила директорка МВФ.

Вона додала, що зберегти незалежність Нацбанку – "в інтересах України", але також є вимогою програми співпраці stand-by.

"Я закликала президента Зеленського дотримуватися розумної грошово-кредитної і фінансової політики. Це ключ до активного інвестування та інклюзивного зростання", – підсумувала Георгієва.

Зеленський під час розмови з головою МВФ обіцяв, що Національний банк очолить "незалежний технократ", повідомляла пресслужба українського глави держави. Він також заявив, що визначиться з кандидатурою нового голови НБУ до кінця тижня.

Якова Смолія, який очолював Нацбанк із 2018 року, звільнили з посади на 3 липня. Наразі посаду в.о. голови Нацбанку обіймає його перша заступниця Катерина Рожкова.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com