Enter your email address:

   
   
В Україні взялися залучати колекторів для вибивання боргів за комуналку

Колектори телефонують боржнику і членам його родини з вимогою розплатитися. Юристи говорять, що такі методи законні, якщо спілкування відбуваються в коректній формі.

Після заборони Кабміну на відключення боржників від комунальних послуг на час карантинуобсяг проплат знизився. Насамперед це стосується тих послуг, які складно чи технічно неможливо відключити – це водопровід і каналізація. У відповідь комунальні служби виявилися змушені вдатися до послуг колекторів – приватних фірм, які за певний відсоток займатимуться стягненням боргів.

Наскільки це законно та ефективно, а також які ще використовують способи комунальні служби, щоб домогтися погашення боргів, з'ясував сайт "Сьогодні".

Продам борг з дисконтом

За даними Національного банку, який з 1 липня контролює діяльність факторингових (колекторських) компаній, на початок 2020 року в Україні налічувалася 641 ліцензована факторингова компанія. Більшість з них поєднують факторингову діяльність з наданням інших фінансових послуг (лізинг, кредитування, надання гарантій тощо).

Протягом 2019 року ці компанії уклали понад 31 тис. договорів факторингу на загальну суму 56,5 млрд грн, що на 8,1% більше порівняно з кількістю договорів, укладених 2018 року. Тобто послуги факторингу (колекторські) на ринку затребувані.

Але 84% обсягів стосуються банківської сфери і тільки 1% – інших сфер, зокрема комунальної. Тобто поле діяльності у сфері надання комунальних послуг велике. Адже, за даними Держслужби статистики, структурам ЖКГ тільки населення заборгувало майже 60 млрд грн.

Як роз'яснили в Міністерстві розвитку громад і територій (колишній Мінрегіон), існує механізм для залучення колекторських компаній. На сайті Prozorro проводиться тендер на отримання колекторських послуг, з його переможцем укладається договір. Оплата зазвичай становить 10-15% від суми боргу. Після цього колекторська фірма отримує право на "вибивання" боргу з неплатників.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com