Enter your email address:

   
   
Українські банки планують пом'якшити умови видачі кредитів

У третьому кварталі 2020 банки очікують відновлення попиту на кредити, і самі планують пом’якшувати умови кредитування.

Такі результати дало опитування НБУ кредитних менеджерів 24 банків, частка яких в загальному обсязі активів банківської системи становить 91%. Так, опитані банкіри вказали, що в другому кварталі залишався відчутним негативний вплив коронакризи як на попит населення і бізнесу на кредити, так і на стандарти кредитування. Інтерес до кредитування підтримувався невисокими ставками, однак при цьому банки посилили стандарти кредитування в зв’язку з очікуваним погіршенням платоспроможності позичальників.

У той же час опитані банкіри очікують в третьому кварталі відновлення попиту на кредити з боку як населення, так і бізнесу, а умови кредитування будуть пом’якшуватися. Що стосується більш тривалої перспективи, то майже 60% банкірів очікують на наступні 12 місяців збільшення обсягу кредитного портфеля, відновлення попиту населення на споживчі кредити та іпотеку. При цьому банкіри не виключають, що якість кредитних портфелів при цьому може погіршитися.

Нагадаємо, банкам заборонили стягувати неустойку за прострочення платежів під час карантину.

Раінше національний банк України порекомендував українським банкам застосовувати пільговий період обслуговування на всі кредити на період карантину. НБУ роз’яснив режим роботи так званих кредитних канікул. Відсотки за кредитами на нараховуватимуться, однак обов’язкові платежі можна не робити та переносити їх у часі на пізніші періоди.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com