Enter your email address:

   
   

У парламенті вже лежить законопроєкт.

В Україні борг населення за комунальні послуги перевалив за 29 мільярдів гривень. Це без врахування несплат за електрику та газ. Та депутати придумали, як боротися з боржниками. У парламенті вже лежить законопроєкт.

Зовсім скоро у боржників із зарплати списуватимуть 25% на виплату заборгованості. Або ж заарештують майно.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Подібна законодавча ініціатива вкрай необхідна, кажуть в профільному міністерстві.

"Нам сподіватися на те, що будуть вчасно відремонтовані теплові мережі або мережі водопостачання, або вжиті заходи більш енергозберігаючого обладнання запровадження, у нас таких сподівань нема. Бо досить велика заборгованість у певної категорії споживачів", - пояснює заступниця міністра розвитку громад та територій України Наталія Хоцянівська.

Сьогодні, якщо ви боржник і тривалий час не сплачуєте за комунальні послуги, виконавча служба, як це трапилось у випадку Жанни Яременко, може претендувати на ваше майно. Натомість законопроєкт дає можливість врегулювати цю ситуацію, каже ініціатор документу.

"Реструктуризація на сьогодні не є основною, тобто основою тих договорів. Якщо буде ухвалено цей законопроєкт, то вона буде обов'язковою як елемент захисту громадян перед якимись послугонадавачами", - пояснив народний депутат Михайло Лаба.

Якщо документ таки стане нормою, працюватиме цей механізм наступним чином:

"Передбачено, що не більше ніж всі платежі. Тобто, це твоя комуналка в цьому місяці, плюс боргові зобов'язання з реструктуризацією максимум на 60 місяців, не перевищуватимуть 25%. Тобто 1/4 твого заробітку, якщо ти працездатна особа, або 20% від твого пенсійного забезпечення", - роз'яснив правозахисник Богдан Кушнір.

Якщо не вклались у 60 місяців, договір про реструктуризацію боргу автоматично подовжиться. Це якщо ви сумлінно віддаєте несплати. В іншому випадку виконавча служба до вас добереться.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com