Enter your email address:

   
   

Ключовим ризиком для макрофінансової стабільності української економіки, як і раніше, є тривалий термін і поглиблення пандемії коронавірусу і посилення карантинних заходів.

Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.

"Збільшення рівня захворюваності на коронавірус в Україні упродовж останніх місяців не вплинуло на темпи відновлення економічної активності. Утім, нова хвиля COVID-19 може стримати споживчий попит і загальмувати пожвавлення в секторах, які орієнтовані на внутрішній ринок, насамперед сектор послуг", – йдеться в повідомленні.

Як відзначають НБУ, актуальними залишаються також інші ризики:

негативний вплив судових рішень на макрофінансову стабільність;
ескалація військового конфлікту на сході країни або її кордонах;
збільшення волатильності світових цін на продукти харчування, з огляду на глобальні зміни клімату і ризик посилення протекціонізму в світі.

"З огляду на зазначений баланс ризиків і стійкий тренд відновлення споживчого попиту, правління Національного банку вирішило зберегти облікову ставку на рівні 6% . Утримання ключової ставки на рівні нижче нейтрального свідчить про стимулюючий характер монетарної політики і залишає простір для подальшого зниження відсоткових ставок в економіці", – йдеться в повідомленні.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com