Enter your email address:

   
   
За борги по комуналці зможуть забрати півзарплати і заборонити водити авто. Законопроєкт №3613 рекомендований Раді

Профільний комітет рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проєкт закону №3613, відповідно до якого пропонується забороняти виїзд за кордон боржникам за комуналку, а також обмежувати їх у використанні зброї або водінні автомобіля.

Про це повідомляє прес-служба парламенту.

"Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг №3613", - йдеться в повідомленні.

Якщо парламент прийме законопроєкт, то заборгованість по комуналці в Україні зможуть стягувати в примусовому порядку, якщо боржник не укладе договір про реструктуризацію добровільно. Виконавці зможуть накладати на майно боржника арешт, а йому самому - забороняти виїзд за кордон, обмежувати у використанні зброї або водінні автомобіля.

Також в разі прийняття законопроекту стягувати заборгованість по комуналці виконавці зможуть з першого дня пред'явлення виконавчого листа, а утримувати із боржника - до 50% його доходів. Якщо заборгованість складе більше трьох місяців, то майно боржника зможуть заарештувати, а якщо більше чотирьох місяців - заборонити йому виїжджати за кордон, водити автомобіль, користуватися зброєю і ходити на полювання.

Якщо ж заборгованість складе більше одного року, то додатковим заходом може стати штраф: при борг понад 1 року - 20% від суми боргу; більше 2 років - 30%; більше 3 років - 50%.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com