Enter your email address:

   
   
Суму відшкодування вкладів фізосіб підвищать утричі

ФГВФО конвертує свої борги в умовні зобов’язання.

Днями відбулось засідання Ради з фінансової стабільності, на якому вирішувалося питання відновлення платоспроможності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), приєднання Ощадбанку до системи гарантування вкладів, а також ризики для співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, повідомляє пресслужба НБУ.

На сьогодні заборгованість ФГВФО за номіналом векселів перед урядом становить 48,1 млрд грн та відсотки за цими позиками, що мають бути погашені до 2031 року.

Рада рекомендувала забезпечити стабільність системи гарантування вкладів через конвертацію поточних зобов’язань ФГВФО перед урядом та майбутніх процентних платежів в умовні зобов’язання. Заборгованість Фонду в частині, що відповідає нарахованим відсоткам за векселями, буде погашатися за рахунок коштів, стягнутих з колишніх власників та пов’язаних осіб банків, діяльність яких призвела до неплатоспроможності цих установ, а також за рахунок коштів, що надійдуть до Фонду як кредитора за виплачені ним гарантовані суми вкладникам.

Погашення заборгованості в частині номіналу векселів здійснюватиметься за рахунок накопичених надлишкових коштів Фонду гарантування вкладів, які перевищують суму, необхідну для виконання ним своїх функцій, та є не нижчою від 2,5% від загальної гарантованої суми вкладів;

Підтриманий Радою сценарій дасть змогу перейти до підвищення суми гарантованих державою вкладів до 600 000 грн після реструктуризації боргових зобов’язань Фонду.


Рада з фінансової стабільності схвалила План реструктуризації боргів Фонду з обмеженим терміном дії для відновлення платоспроможності Фонду до кінця 2021 року, як того вимагав підписаний у червні поточного року Меморандум про економічну та фінансову політику.

Окрім того, учасники засідання погодили план входження Ощадбанку до ФГВФО з 1 січня 2021 року. Враховуючи великий депозитний портфель банку та, відповідно, потребу у значних внесках банку до Фонду, для установи буде передбачено перехідний період до 31 грудня 2023 року в частині сплати регулярних зборів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com