Enter your email address:

   
   

Документ передбачає зниження ставки з 20% до 14%. Але такі зовні позитивні новації викликали неоднозначну реакцію у представників агропромислового комплексу. 

Продукція, для якої повинен бути знижений ПДВ


Велика рогата худоба
Свині
Молоко
Пшениця
Жито
Ячмінь
Овес
Кукурудза
Соєві боби
Насіння льону
Насіння ріпаку
Насіння соняшника
Цукровий буряк


За даними законопроєкту №3656 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції»

Законопроект №3656 був зареєстрований у Верховній Раді 15 червня 2020 року. Тоді ж відразу серед аграріїв знайшлись його прихильники. Вони виступили із закликом до парламенту підтримати цю ініціативу.

Фермери нагадували, що після скасування в 2017 році спеціального режиму сплати ПДВ податкове навантаження суттєво зросло, що призвело до зменшення оборотних коштів виробників. А зниження ПДВ дозволить скоротити витрати і направити додаткові кошти на оновлення техніки і розвиток господарств.

Прихильники ініціативи зниження ПДВ, вказували, що в країнах ЄС не лише дотують сільське господарство, там ще й ПДВ невисокий. Так, в Німеччині ставка для агровиробників знижена з 19% до 16%. У Латвії в рамках підтримки фермерства ПДВ на фрукти та овочі в 2018 року знижений з 21% до 5%. І з тих пір кількість платників податків у галузі зросло на 6%, а середня зарплата працівників досягла 574 євро, додавши 14%.

«При прийнятті закону буде знижено податкове навантаження на виробників сільськогосподарської продукції, що дуже важливо зараз, з огляду на посуху на півдні і величезний недобір врожаю. А це оборотний капітал наших фермерів! Закон також унеможливить маніпуляції з податком, але ж від «скруток», липових відшкодувань ПДВ, держава щорічно втрачає від 5 до 7 млрд грн», – заявив співавтор законопроекту №3656, голова депутатської групи «Довіра» Олег Кулініч.

Депутат додав, що бюджет від цих змін нічого не втрачає, адже товари, про які йде мова, не реалізуються кінцевому споживачу.

Голова аграрного комітету Верховної Ради Микола Сольський, представляючи депутатам проєкт закону, вказав на такий позитив: зменшення податкового навантаження на виробників сільськогосподарської продукції дозволить зменшити вартість сировини для переробників такої продукції. Сольський також звернув увагу, що зниженні ставки ПДВ особливо важливе для операцій з зерном та олійними, адже вони йдуть переважно на експорт, відповідно знизиться й сума відшкодування ПДВ з бюджету експортерам таких товарів та продуктів їх переробки.

«Це буде сприяти підвищенню конкурентоспроможності української агропродукції, ліквідації схем ухилення від оподаткування, а також виведенню значної частини економіки з тіні», – підтримав ідею і міністр економіки Ігор Петрашко. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com