Enter your email address:

   
   
Нові пенсії випробують на окремих громадянах - експерт про плани Кабміну

Нова пенсійна система, анонсована Кабінетом міністрів, діятиме не для всіх категорій громадян.

Про це в ефірі каналу “Україна 24” сказав експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський.

“По-перше, не відразу і не для всіх (буде впроваджена система. – Ред.). Наскільки я розумію, мова йде про законопроєкт, там йдеться про так звані професійні накопичувальні фонди, і вони будуть стосуватися тільки тих людей, які працюють на шкідливих виробництвах. Поки що немає законопроєкту, який би вводив обов’язкову державну накопичувальну систему для всіх громадян. І знову-таки там буде йти мова про тих, хто молодше 35 років…” – сказав експерт.

Павловський вважає, що спочатку буде “тестування” на окремих громадянах.

“Спочатку протестують на професійних системах для окремих категорій людей, яких не так вже й багато, і потім, якщо буде вдало, впровадять для інших”, – сказав Павловський.

Також він звернув увагу на ризики введення накопичувальної системи в умовах кризи.

“Потрібно відзначити, що тут є багато застережень і загроз. Наприклад, представники МВФ, Світового банку неодноразово писали керівникам України, щоб вони не поспішали в умовах війни й економічної кризи запроваджувати накопичувальну пенсійну систему, тому що досвід тих же східноєвропейських країн, які це робили під час кризи 2008 року, показує, що ці системи можуть перетворитися в одну велику фінансову піраміду. Щоб вони були успішні, потрібно, щоб прибутковість на цих накопичувальних рахунках хоча б на 3% перевищувала середній рівень інфляції по країні”, – сказав Павловський.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com