Enter your email address:

   
   
Почалося сезонне зростання долара. Експерти дали прогноз курсу до кінця 2020 року

І поки Нацбанк продовжує знижувати офіційний курс гривні, очікуваний курс в жовтні 28,30-28,40 UAH / USD.

 Про це Українським Новинам розповів директор казначейства Ідея Банку Ярослав Кабін.

"Зараз попит на валюту і відповідно зростання курсу формують психологічні чинники. Нацбанк не проти плавної девальвації гривні, але без різких перекосів в той чи інший бік. Ми поступово виходимо на планові показники курсу, закладені в бюджеті", - пояснив він причини девальвації.

Крім цього, Кабін додав, що невизначеність щодо співпраці з МВФ, великий дефіцит бюджету штовхають учасників ринку до активної купівлі валюти в очікуванні подальшої девальвації.

НБУ регулярно виходить на ринок з продажем валюти, але з кожним днем ​​курс продажу все вище і вище.

"Тому в найближчі пару тижнів ми очікуємо на курс 28,30-28,40, а до кінця року 28,30-28,70 UAH / USD", - підкреслив банкір.

Аналітик Concorde Capital Євгенія Ахтирко в свою чергу повідомила, що було очікувано, що з настанням осені курс почне рости.

"У цей час традиційно посилюється попит на валюту, і починається сезонне зростання курсу. Торговий баланс пішов у дефіцит в липні, в серпні він розширився. Поки дефіцит відносно невеликий, але, тим не менше, зовнішня торгівля стала чинником відпливу валюти. Дефіцит валюти на міжбанку почав відчуватися вже в кінці серпня і курс почав рости. Проте протягом трьох тижнів з кінця серпня Нацбанк продовжував купувати валюту на міжбанку, придбавши за цей період 100 млн доларів ", - сказала вона.

За даними Ахтирко, такі інтервенції і так на зростаючому ринку створили додатковий девальваційний тиск і ймовірно тільки посилили девальваційні очікування серед учасників ринку.

Також не можна не відзначити, що в останні тижні посилився потік негативних новин з приводу ймовірних проблем з отриманням чергового траншу МВФ.

"Як ми знаємо, учасники валютного ринку завжди чуйно реагують на новини з приводу можливих проблем з міжнародним фінансуванням. Ймовірно, це теж вплинуло на зростання курсу. На даний момент явних факторів для повернення курсу на рівень середини року немає ... Очікуваний курс в жовтні 28,3-28,4 UAH / USD", - підкреслила вона.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com