Enter your email address:

   
   

Нацкомісія з регулювання енергетики та компослуг (НКРЕКП) почала затверджувати нові тарифи на тепло, які подають їй компанії-виробники. Так, жителі багатоквартирних будинків, які не отримують субсидії, почнуть платити цієї зими за тепло набагато більше, ніж минулого.

Про це повідомило видання "Сегодня".

Причиною підвищення тарифів на опалення стало те, що газ, який йде на підігрів теплоносія, з жовтня подорожчав на 23,5%.

Як і прогнозували експерти енергоринку та Мінсоцполітики, тепло подорожчає в середньому на 18%. Але в деяких містах, наприклад, у Києві, зростання цін на тепло виявиться більшим - на 22,3%.

Для одержувачів субсидій (їх понад 5 млн осіб), за словами міністра соцполітики Андрія Реви, нічого не зміниться - за них доплатить держава.

Підвищені розцінки набудуть чинності з 1 січня 2019 р а перші платіжки з підвищеними сумами люди отримають після 1 лютого.

"Як видно з інфографіки, серед облцентрів лідирує Кропивницький, серед мільйонників - Харків. У той же час в Дніпрі, де кілька постачальників тепла, для жителів трьох житлових масивів, розташованих поруч з Придніпровською ТЕС, гігакалорія коштує всього 800 грн, або майже вдвічі дешевше, ніж в середньому по місту. Більш того, за даними НКРЕКП, тарифи навіть вдалося знизити з січня на 2% ", - сказано в повідомленні.

Як роз'яснили в міському КП "КОМЕНЕРГОСЕРВІС", що обслуговує ці житлові масиви, вони не використовують дорогий газ, а отримують теплоносій потрібної температури безпосередньо від ТЕС. А тарифи знижені за рахунок модернізації тепломереж і скорочення тепловтрат.

Протилежним прикладом стала Одеса, де міська влада досі не затвердила розцінки на тепло. Але за попередніми даними там хочуть підняти ціну відразу на 52% при оплаті за лічильниками тепла і на 72% при оплаті за нормами. В результаті вартість Гкал в Одесі може виявитися найвищою в країні, а одеситам доведеться сплатити за обігрів 2-кімнатної квартири площею 50 кв. м в 1,5-1,7 рази більше, або відразу на 1100 грн.

НКРЕКУ таке підвищення стверджувати відмовляється, і, як повідомили в мерії Одеси, поки люди розраховуються по-старому, а коли тарифи підвищать, то доплачувати споживачам за минулі місяці не доведеться. Поки, правда, неясно, за чий рахунок погасять накопичилися перед "Одессаоблгазом" борги за газ, що подорожчав, адже підприємства ЖКП працюють з нульовим прибутком.

За словами енергоексперта Валентина Землянського, проблема боргів за газ не вирішена в масштабах всієї країни. Структури теплокомуненерго в листопаді і грудні купували газ за новими цінами, а тепло поставляли і поставлятимуть до кінця грудня за старими тарифами, роз'яснив Землянський.

"Хто покриє збитки комунальників за постачання тепла, поки невідомо, - аналізує Землянський. - Не виключаю, що "Нафтогаз" може вимагати погасити борги за рахунок місцевих бюджетів або почне арештовувати рахунки облгазів, що призведе до вимивання коштів, призначених для модернізації та ремонту газових мереж і зниження якості послуг для населення".

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com