Enter your email address:

   
   
Експерти оцінили наслідки повторного локдауну для бізнесу в Україні

На думку експертів, замість цього держава має продемонструвати більшу ефективність.

Експерти вважають, що в Україні локдаун (жорсткі обмеження) не зупинить статистику захворюваності на коронавірусну хворобу COVID-19, проте посилить кризові явища в економіці.

Про це пише "Інтерфакс-Україна".

За словами виконавчої директорки Спілки українських підприємців (СУП) Катерини Глазкової, повний локдаун - це "не варіант".

"Це не зупинить статистику захворюваності, проте ще більше вб'є економіку, яка і так лежить на лопатках. Багато малих та мікробізнесів вже закрились", - сказала вона.

На думку експертки, замість цього держава має продемонструвати більшу ефективність.

"У школах придбання масок та антисептиків лягло на плечі батьків, засоби індивідуального захисту для працівників, дезінфектори покладено на плечі бізнесу. У нас величезний "ковідний фонд". На що він витрачається? На дороги. Це важливо, але наразі інші пріоритети - лікарні та медицина. Потрібно забезпечити безкоштовний доступ людей до засобів індивідуального захисту (маски, дезінфікувальні засоби) в місцях загального користування, громадському транспорті та на зупинках громадського транспорту. Це допоможе знизити поширення захворювання", - пояснила Глазкова.

Аналогічну думку висловила виконавча директорка Європейської бізнес асоціації (ЄБА) Ганна Дерев'янко: "Велика кількість бізнесу досі важко приходить до тями після першої хвилі локдауну. Повторне його введення змусить підприємців "затягнути паски" ще сильніше. І якщо для великих компаній це означатиме відмову від розвитку і довготривалу стагнацію, то для малого бізнесу - це питання виживання. Тому бізнес сподівається, що другий раз суворі обмежувальні заходи все ж не будуть введені".

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com