Enter your email address:

   
   
Зарплати і пенсії на банківських картках українців можуть заарештувати: в НБУ назвали причини

За борги, кредити, непогашені штрафи або невиплачені аліменти, розмір яких збільшиться в 2021 , можуть заарештувати всі гроші на карті. Водночас в Україні в 2021-му доведеться більше платити за великі квартири і будинки.

Про це йдеться в повідомленні Національного банку України (НБУ).

"Фінансова установа (за борги - ред.) Має право звернутися до державного або приватного виконавця і суд. А вони можуть заарештувати кошти, наявні на ваших рахунках. Документ, що підтверджує законність арешту коштів - постанова виконавця про арешт коштів боржника", - пояснюють в НБУ.

Також заарештувати кошти можуть через заборгованість зі сплати аліментів або штрафів. Це передбачено Законом України "Про виконавче провадження".

Якщо пенсія надходить на спеціальний пенсійний рахунок, то заарештувати і забрати в рахунок боргу можуть тільки від 20 до 50% виплати.

Що робити, якщо банк заарештував ваш пенсійний, зарплатний або рахунок для отримання соцвиплат

Якщо державний або приватний виконавець наклав арешт на рахунок з цільовими коштами, вам необхідно звернутися в органи виконавчої служби, надавши документальне підтвердження того, що ваш поточний рахунок використовується виключно для зарахування цільових виплат. Це може бути довідка бухгалтерії з місця роботи, навчання, соціального страхування, пенсійного фонду тощо.

Якщо після цього виконавча служба не знімає арешт з грошових коштів, ви маєте право оскаржити винесене державним або приватним виконавцем постанову про арешт коштів в судовому порядку.

Усі ці нововведення надзвичайно важливі і актуальні під час коронавірусного карантину, коли люди втрачають роботу, а значить засоби для існування. Держава у свою чергу по-своєму потужно допомагає подолати труднощі карантина, відбираючи останнє.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com