Enter your email address:

   
   
газ

Регіональна газова компанія (РГК) просить Кабінет Міністрів розробити механізм компенсації заборгованості споживачам у зв'язку з відміною проведених Кабміном у 2016-2017 роках знижень норм споживання газу населенням без лічильників.

Про це сказано в повідомлення РГК, передають Українські Новини.

"У грудні споживачі газу без лічильників отримали рахунки за газ, розраховані за новими нормами споживання газу. У нижній частині рахунків інформативно вказано суму перерахунку за час дії занижених норм, які були визнані Верховним Судом незаконними. Сума боргу не підлягає сплаті, на неї не буде нараховуватися пеня і штраф. Оператори ГРС звернулися до уряду з проханням розробити механізм компенсації зазначеної в рахунках заборгованості", - йдеться в повідомленні.

Постановою Верховного Суду було скасовано низку постанов Кабміну, якими знижувалися норми споживання газу, таким чином, тепер споживачі, в яких немає лічильників, будуть отримувати нарахування відповідно до постанови Кабміну, яку оновлено Верховним Судом.

Згідно з повідомленням, нормативні акти про зниження норм визнані судом протизаконними з дня прийняття, тому за цей період споживачам інформативно зроблено перерахунок відповідно до норм, які відновлені судом.

Ця сума являє собою різницю в нормах споживання газу, які діяли, і актуальними.

"Сума перерахунку за минулі періоди наведена в рахунках інформативно і не підлягає сплаті. Наявність цього боргу не є підставою для відключення споживача від поставок газу і для нарахування пені та штрафів. Ця проблема вимагає врегулювання з боку Кабінету Міністрів, із урахуванням заборгованості за спожитий і неоплачений газ. Механізм компенсації такої заборгованості повинен враховувати необгрунтовані втрати, які понесли учасники ринку газу", - наголошується в повідомленні.

Згідно з повідомленням, чинні нормативи споживання газу становлять 9,8 кубометрів на людину при наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання, 18,3 кубометрів для споживачів при відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача і 23,6 кубометрів для тих, хто використовує газову плиту і водонагрівач.

Як повідомляли Українськi Новини, Верховний Суд залишив без задоволення касаційну скаргу Кабінету Міністрів на рішення Київського апеляційного адміністративного суду від 9 серпня і Окружного адміністративного суду Києва від 30 травня про визнання недійсною постанови Кабінету Міністрів 23 березня 2016 року №203, якою було знижено норми споживання природного газу для населення, що не має лічильників.

Таким чином, норми споживання газу, що діяли до 2016 року, поновлено в чинності.

У березні 2016 року постановою №203 Кабмін встановив нормативи на рівні 4,4 кубометрів на людину при наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання, 7,1 кубометрів для споживачів при відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача і 14 кубометрів для тих, хто використовує газову плиту і водонагрівач.

При цьому в серпні 2017 року Кабінет Міністрів знизив на 25% норми користуванням газопостачанням без наявності лічильників.

Так, при наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання норму знижено з 4,4 до 3,3 куб. м на одну людину на місяць.

При відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача норму знижено з 7,1 до 5,4 куб. м, а при наявності газового водонагрівача - з 14 до 10,5 куб. м.

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com