Enter your email address:

   
   
Людей з "хрущовок" можуть виселяти насильно. Як проводитимуть реконструкцію старих будинків

Зараз фізичний знос "хрущовок" в Києві становить 60% і більше. Ці будинки вже віднесені до застарілого житлового фонду. Це означає, що скоро прийде той час, коли їх потрібно буде зносити і замінювати чимось новим.

Про те, чи можуть мешканців старих будинків переселяти насильно, розповів Сергій Броневицький, доктор технічних наук, начальник комунальної організації "Інститут Генерального плану міста Києва", інтерв'ю з яким опублікувало видання "Вечірній Київ".

Зараз в Києві застарілих п'ятиповерхових забудов налічується 2195 будинків з 165 529 квартирами. Ці квартири за сучасними мірками складно назвати комфортними. Наприклад, там тісні санвузли і сходові клітини, немає ліфтів. Зараз в них зносилися інженерні мережі та даху. Конструкції зовнішніх стін, віконні прорізи не забезпечують енергозбереження, відсутні лічильники. Щоб відремонтувати таке житло, потрібно багато часу і коштів.

За останні 20 років було прийнято багато програм по реконструкції "хрущовок", але жодну з таких програм до кінця не довели. Причина - нестача грошей в місцевих бюджетах і юридичні складності. У законі прописано обов'язкове згоду на переселення всіх 100% людей, що проживають в будинку. Як показав досвід, цього досягти дуже складно.

Експерт розповів, що, згідно з Генплану столиці, п'ятиповерхові будинки, які будувалися в 1960-1990-х роках хочуть модернізувати до 2040 року або віддати на перебудову. Це квартали в межах вул. Маршала Гречко, вул. Стеценко, квартал в межах вул. Воскресенської, вул. Перова, вул. Алішера Навої, квартал в межах вул. Попудренка, вул. Гната Хоткевича, вул. Мініна, вул. Червоноткацькій, квартал в межах Лісового проспекту, вул. Мілютенка, вул. Шолом-Алейхема, квартал в межах вул. Російської, вул. Сімферопольській, вул. Ялтинській, вул. Новодарницької. Питання про те, коли почнеться реконструкція цих кварталів, зараз вирішується.

Броневицький підкреслив, що відокремлювати з зносяться квартир зможуть тільки після того, як їм видадуть рівноцінні за площею та кількістю кімнат квартири в межах того ж кварталу. Крім того, передбачено, що нова житлоплощу буде трохи більшою за попередню.

Людей не зможуть насильно переселити з колишніх квартир, але влада може визнати ті ж "хрущовки" аварійними, і на цій підставі знести їх. У цьому випадку згода на знесення ніхто не проситиме. Але варто пам'ятати, що аварійним визнається жилий будинок, у якого фізичний знос складає 81-100%. Поки далеко не всі "хрущовки" в настільки поганому стані.

Броневицький вважає, що депутати Верховної Ради могли б змінити колишню норму, згідно з якою будинок можна реконструювати, тільки якщо 100% жителів згодні переїжджати. Він вважає, що, якщо зміни не вносити, реконструкція старих кварталів затягнеться надовго.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com