Enter your email address:

   
   
Кабмін підвищить податки на житло та автомобілі

В Україні можуть змінитися правила оподаткування квартир та автівок. Депутати Верховної Ради готуються розглянути відповідний законопроєкт.

У пояснювальній записці до законопроєкту №4101 зазначено, що його основною метою є покращення умов для ведення бізнесу в Україні та підвищення її показників, стимулювання економічної активності суб'єктів господарювання в умовах карантинних обмежень та вживання заходів, які сприятимуть зниженню податкового боргу платників податків.

До питань, які потребують вирішення, автори проєкту включили недопущення втрат бюджету та належне виконання контролюючими органами своєї функції. Автори переконані, що зміни у законодавстві сприятимуть державним надходженням у розмірі кілька мільярдів гривень, що, в свою чергу, частково компенсує бюджетний дефіцит. Яким чином відбуватиметься оподаткування нерухомості та автівок, читайте далі.

Оподаткування квартир

Якщо зараз оподаткування житла нараховується по кількості квадратних метрів (квартири до 60 м2 і будинки до 120 м2  не оподатковуються, а за кожен додатковий метр потрібно доплачувати до 1,5% мінімальної зарплати), то в разі ухвалення законопроєкту такий підхід зазнає змін, і розмір податку буде прив'язаним до вартості житла.

Пропонується скасувати пільгову мінімальну площу оподаткування, таким чином не матиме значення, якого розміру ваше житло. Не обкладатимуться податком лише квартири пенсіонерів, інвалідів і пільговиків.

Планується, що максимальна податкова ставка становитиме 0,2% від оціночної вартості для житлової та 0,3% для нежитлової нерухомості за кожен м2 . Втім, податок на нерухомість у різних населених пунктах може бути іншим.

Оподаткування автівок

На сьогоднішній день власники елітних автівок віком до 5 років і ціною від 375 мінімальних зарплат (трішки більше 1,8 мільйона гривень) сплачують податок у розмірі 25 тисяч гривень в рік. Втім, Кабінет міністрів України пропонує знизити цю норму до 200 мінімалок (1 мільйон гривень), але в такому випадку мова йтиме не лише про елітні авто, а і про інші транспортні засоби – легкові та комерційні машини, мотоцикли, моторні лодки та яхти.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com